chrome firefox opera safari iexplorer

На базі президентських резиденцій будуть створені національні природні парки

19 березня 2015 о 11:36

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи одноголосно підтримав рішення про необхідність передачі з підпорядкування Державного управління справами при Президентові України до Мінприроди резиденцій «Залісся», «Білоозерське» та «Синьогора» і створення на їх базі національних природних парків.

Про це за результатами комітетських слухань повідомив Голова Комітету з питань екологічної політики Микола Томенко.

Також Комітет звернувся до Міністерства аграрної політики, Державного агентства лісового господарства України щодо забезпечення погодження щодо передачі земельних ділянок лісового фонду національним природнім паркам і заповідникам, відповідно до Указів Президента. А також – з вимогою погодити державними підприємствами лісової галузі створення нових і розширення існуючих територій і об’єктів природно-заповідного фонду на їх землях.

Зокрема, йдеться про створення національних природних парків «Орільський» (Дніпропетровська область), «Нобельський» (Рівненська область), «Бойківщина» та «Дністровський-Чайковицький» (Львівська область), «Нижньодніпровський» (Херсонська область), «Дінпровсько-Тетерівський» (Київська область), «Куяльницький» (Одеська область), «Холодний Яр» (Черкаська область), «Верхнє Побужжя» (Хмельницька область), «Західне Побужжя» (Волинська область), «Кременчуцькі плавні» (Полтавська область), «Подільсько-Дністровський» (Вінницька область), а також біосферних заповідників Чорнобильського (Київська обл.) та Поліського (Житомирська обл.).

Щодо розширення національних природних парків, то йдеться про «Олешківські піски», «Нижньосульський», «Кременецькі гори», «Черемоський», «Дністровський каньйон», «Верховинський», «Вижницький», «Дворічанський», «Ужанський», «Карпатський» та ін...

Розділи: Довкілля

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути