Групою вчених проведено дослідження, під час якого було встановлено, що близько 80% людей страждають від зупинки дихання уві сні. Одними з головних причин, що впливають на неспокійний сон, який призводить до такого захворювання, є стреси і життєві проблеми.
Команда вчених спільно з лікарями обстежила 8000 добровольців різної вікової категорії на предмет якості їх сну. У результаті з’ясувалося, що понад 80% випробовуваних стикалися з цими проблемами. Причому головними причинами безсоння і поганого засипання є неприємності і стреси в повсякденному житті. Але, за словами вчених, ці проблеми можуть стати причиною такого смертельного захворювання як апноэ — раптової зупинки дихання уві сні.
Люди, у яких такі проблеми, в більшості випадків навіть і не підозрюють, про своє захворювання, а просто з ранку відчувають погане самопочуття, слабкість і розбитість в організмі. Медики радять, що якщо розпочато спостереження за перерахованими вище симптомами, то варто негайно звертатися до медустанов, оскільки можливо, що часом дихання може і не відновитися.
(1837, Кременчук - 1911) - український мовознавець, лексикограф, педагог і громадський діяч. Досліджував історичну фонетику української мови, зокрема таку її пам'ятку, як Пересопницьке Євангеліє 1556—1561 pp. Був активним учасником українського політичного руху, членом київської «Громади», співробітником «Кієвской Старини».
У дискусії щодо «теорії» Михайла Погодіна про нібито російськість княжого Києва відстоював думку, що Київська Русь — це держава українського народу, що традиції культури і побуту тут не переривалися у всі часи, а риси української мови наявні ще у письмових джерелах 12-13 ст.