chrome firefox opera safari iexplorer

Ранкова зарядка пробуджує організм і стимулює до результативної робити

30 березня 2015 о 09:21

Починати робити ранкову зарядку ніколи не пізно

Вранішня зарядка корисна як для дітей, так і для дорослих будь-якого віку. Вона потрібна кожній людині, аби після сну організм підготувати до праці. І привчитися робити її щоранку дорослим, можливо й важче, аніж дітям.

Про корисність ранкової зарядки ми звикли чути від лікарів, по телебаченню, її проводять в дитсадках та школах. Люди старшого покоління поважають ранкову зарядку. Адже ще за Радянського Союзу звикли чути її щодня о 6.00 під звуки піаніно по радіо чи гучномовцях на вулиці. Однак найкращий спосіб повірити, що ранкова зарядка ефективна, перевірити її результат на собі. Починати робити ранкову зарядку ніколи не пізно. Лікарі кажуть, що результат можна відчути вже через тиждень після виконання.

Буковинець Василь Кіт розповідає, що через проблеми зі здоров’ям вирішив робити вправипісля сну. Витрачає на ранкову зарядку чоловік лише 10-15 хвилин. Через якийсь час занять він відчув, що значно краще почувається. Після батькового експерименту ранкову зарядку почали робити і його двоє дітей.

Ранкова кава не замінить зарядки

Ранкова зарядка в жодному разі не є тренуванням. Вона полягає в тому, аби організм прокинувся і зарядився енергією на цілий день.

Комплекс вправ ранкової зарядки

Кожну вправу можна виконати 3-10 разів

Вправи для голови:

– поверніть голову вправо і на ліво;

– нахиліть голову назад і вперед; повільно крутимо головою.

Вправи для плечей і рук:

– обертальні вправи плечима по черзі і разом;

– обертання прямими руками малюючи коло;

– швидкі махи руками, одна рука зверху, друга – знизу;

– зігнуті руки в міру відводимо назад, після чого відводимо один раз прямі руки;

– розігріваємо лікті, обертаючи зігнуті руки;

– розігріваємо кистові суглоби, обертаючи по черзі в одну й іншу сторону;

Вправи для тулуба:

– кладемо ноги на ширині плечей. Виконуємо нахили вперед, намагаючись торкнутися долонею підлоги. Рух має бути плавним, не різким, щоб не травмувати поперек;

– виконуємо обертання тазом, тримаючи руки на поясі;

– кладемо руку на пояс, другу над головою і тягнемося у бік іншої руки.

Вправи для ніг:

– виконуємо почергові махи ногами, вперед-назад;

– присідаємо без відриву п’ят від підлоги;

– підйоми на носок ноги, спершу однією ногою, потім інший.

– Зарядка – це комплекс вправ, які допоможуть вранці зарядити організм бадьорістю та енергією навіть після недосипання, після похмілля тощо, – радитьлікар-фітотерапевт Сергій Часовенко. – Не роблячи цих кілька вправ, людина, можна сказати, обкрадає себе.

Наприклад, стародавні китайці стверджували, що 5–10-хвилинна ранкова зарядка, замінить півгодинне тренування вдень.

Якщо регулярно займатися ранішньою зарядкою, посилюється циркуляція крові, поліпшується обмін речовин, робота кишечника, підвищується тонус м’язів, знижується ризик ожиріння, підвищується імунітет, людина менше хворіє. Переваги ранкової зарядки – гарний настрій на увесь день, життєрадісність, — каже лікар.

Однак декому дуже важко налаштуватися виконувати кожного ранку ці кілька простих рухів, які забирають 5-10 хвилин. Аби було психологічно легше розпочати виконувати вправи, налаштуйтеся на це звечора. Спершу потрібно боротися зі своїми лінощами. Людина «ржавіє» від того, що лінується робити зарядку, прийняти душ, приготувати собі їсти, — каже С. Часовенко.

Тож якщо ж ви все ж вирішили зайнятися вранці зарядкою, робити це потрібно так: прокинувшись, повільно встаньте з ліжка, прийміть душ або зробіть обтирання. Відтак випийте склянку води (не снідайте, обов’язково робити вправи на порожній шлунок) і на зарядку. Душ потрібно приймати до зарядки, оскільки це не тренування, а тільки кілька легких рухів. Після вправ людина повинна відчувати бадьорість, а не втому.

Обов’язковою умовою для виконання зарядки має бути бажання, якщо такого немає, краще не робити її, бо через день-два набридне.

Дехто, шукаючи причини не робити зарядку, мотивує це відсутністю місця. Однак для ранкових вправ не потрібно багато місця, а стільки, щоб ви могли лягти з витягнутими ногами, підстеливши килимок. У жодному разі не робіть її на незастеленій підлозі.

Робити зарядку потрібно одному без глядачів, або в парі. Якщо хтось поруч буде коментувати, наприклад, про недоліки вашої фігури, бажання робити вправи зникне.

Вправи тривають 3-5 хвилин, кожний рух виконують 2-3 рази. Цього достатньо. Якщо відчуваєте, що сьогодні немає бажання робити вправи, краще один ранок пропустити. Виконувати рухи на вдихаючи і видихаючи. Якщо під час вправ відчуваєте, що задихались, це означає, що виконуєте їх не правильно.

Після п’яти хвилин вправ, якщо є час, можна зайнятися швидкою ходьбою, або пробіжкою.

Після зарядки – лікувальне тренування

Ніколи не можна робити гімнастичні вправи чи починати тренування без зарядки, усе потрібно має бути поступово.

Мало хто розрізняє, що ранкова зарядка, гімнастика і тренування, це не одне й те саме. Ранкова гімнастика – це продовження зарядки. Вона розрахована на тренування гнучкості м’язів, спини, попередження варикозного розширення вен тощо. Її роблять більше для лікування.

Якщо плануєте отримати від зарядки більший результат, наприклад завдяки рухам позбутися зайвої ваги, накачати прес, вирівняти хребет тощо, однієї зарядки недостатньо. Потрібні додаткові тренування. Якщо самі не можете підібрати вправи, зверніться до фахівця. Спеціальні вправи розписує інструктор, якщо для лікування, – потрібна консультація лікаря ортопеда, травматолога. Також комплекс вправ спеціально для вас можуть розписати фахівці лікувально-фізкультурного диспансеру.

 

8 жовтня

Інші дати
Поліна Осипенко
1907 – українська військова льотчиця-рекордсменка, майор. Встановила 5 міжнародних жіночих авіаційних рекордів. З них найвідоміші – безпосадочні перельоти, здійснені 1938 р. за маршрутами: Севастополь–Архангельськ (на гідролітаку за 10 годин пройдені 2416 км), Москва – район Комсомольська-на-Амурі разом із В.Гризодубовою і М.Расковою (за 26 год 29 хв пройдені 6450 км). Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
День юриста України
Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято - День юриста, що відзначається тепер в Україні 8-го жовтня.
Розгорнути
Народився Володимир Свідзінський
(1885, с. Маянів, Вінницька область – 1941) – український поет, перекладач. Автор збірок поезій «Ліричні поезії», «Вересень», «Медобір».
В моїй уяві образ твій, Осяяний любов'ю і весною, Неначе сонячний навій, Обвинений блакиттю молодою. А імені твойого звук – Як огнекрилий мак у полю, Як зорні наспіви куколю, Як пахощі подільських лук. (Володимир Свідзінський)
Розгорнути
Народився Іван Піддубний
1871 – видатний український спортсмен-борець. Шестикратний чемпіон світу з боротьби, символ сили духу і тіла, пристрасний пропагандист чесності у спорті.
Розгорнути
1621 р. було підписано Хотинський мирний договір
Підписанням угоди закінчилася Хотинська битва 1621, в якій козацькі війська під проводом Петра Сагайдачного спільно з польськими військами розгромили османську армію, тим самим зупинивши завоювання Європи. Гетьман Петро Сагайдачний отримав у цій битві поранення, від якого згодом і помер.
Розгорнути