chrome firefox opera safari iexplorer

Швидка втома очей: як допомогти собі

19 березня 2015 о 19:56

Сучасне життя — це більше 10 годин на день за комп'ютером. Тільки подумайте, це більше, ніж ми спимо. Від такого ритму життя втомлюється наш організм і швидко втомлюються очі. Якщо ви постійно відчуваєте втому очей — слід звернути увагу чи не може це бути першою ознакою серйозного захворювання. 

Причини втоми очей можуть бути самими різними. Головні болі також можуть супроводжуватися втомою очей, зміна гормонального фону, старіння організму, перепади тиску. Також причиною можуть виступити такі захворювання: вегето-судинна дистонія, короткозорість, далекозорість, гайморит, риніт, кон'юнктивіт, і багато інших недуг. Точну причину зможе визначити тільки фахівець.

Знімуть втому очей наступні компреси:
Такий компрес можна робити під час перерви на роботі чи вдома. Пару тонких скибочок сирої картоплі помістіть на закриті повіки і потримайте 10 хвилин;

Візьміть два ватних диска. Змочіть диски в дуже холодній воді, прикладіть на повіки на 2 хвилини. Потім змочіть у теплій (але не гарячій) воді і повторіть процедуру. Зробіть так 6-7 разів по черзі. Такий контрастний душ допоможе швидко зняти втому з очей;
Не менш простий і доступний компрес з чайних пакетиків. Два чайних пакетика з чорним чаєм без добавок залийте окропом. Дайте пару хвилин настоятися і пустити корисний сік. Потім відіжміть патетики і прокладіть на очі. Полежте з ними 10-15 хвилин. Теж саме можна зробити з ромашкового чаю.
 
Зарядка для очей
Кожен з нас знає, як красиво і швидко розмахує метелик своїми крилами. Спробуйте повторити теж саме, якнайшвидше кліпаючи віями. Така вправа допомагає зняти напругу;

Уявіть перед собою величезний знак нескінченності. Кілька разів намалюйте його очима, а потім закрийте і поморгайте;

Повільно підніміть очі верх. Затримайте їх в одній точці на 2 секунди. Потім також повільно опустіть їх вниз. Повторіть вправу 15 разів. Голова при виконанні даної вправи повинна залишатися нерухомою.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути