chrome firefox opera safari iexplorer

Українські бійці-інваліди потрапили на обкладинку австрійського журналу

12 березня 2015 о 13:46

П'ять бійців АТО проходять реабілітацію в Австрії, про що написало видання цієї країни.
Журналістка Лідія Акришора взяла інтерв'ю у п'яти українських бійців, що проходять реабілітаційний курс в Австрії після отриманих травм в боях у Східній Україні, повідомляє австрійський журнал Biber.

Стаття про українських бійців вийшла в світ під назвою «Спасибі Путіну. Українські солдати в Австрії».

Реабілітаційний курс оплачує ініціатива австрійської Асоціації інвалідів та фонд International Association for Support of Ukraine. Бійці проходять курс фізіотерапії, щоб навчитися ходити з протезом.

Солдати розповіли про час, проведений після боїв, де вони бачили багато жертв і болю. Бійці вказали на існування якогось «синдрому Донбасу» — психічний розлад у тих, хто воював з терористами в Східній Україні. У тих, у кого є цей синдром, після участі в боях в Донбасі не справляються зі спокійним життям в Києві.

Бійці також зазначили, що раді, що не потрапили додому відразу, поскольтку вони б зійшли з розуму там через нормальне життя.

Акришора розповідає, що після інтерв'ю в лікарні солдати провели її на вулицю. По дорозі їм зустрілися інші пацієнти, які, посміхаючись, і з австрійським акцентом вітали українських бійців зі словами: «Добрий вечір». Бійці навчили австрійців деяких слів і фраз українською, зокрема, і «Слава Україні — Героям Слава», резюмує автор статті.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути