chrome firefox opera safari iexplorer

Українські бійці-інваліди потрапили на обкладинку австрійського журналу

12 березня 2015 о 13:46

П'ять бійців АТО проходять реабілітацію в Австрії, про що написало видання цієї країни.
Журналістка Лідія Акришора взяла інтерв'ю у п'яти українських бійців, що проходять реабілітаційний курс в Австрії після отриманих травм в боях у Східній Україні, повідомляє австрійський журнал Biber.

Стаття про українських бійців вийшла в світ під назвою «Спасибі Путіну. Українські солдати в Австрії».

Реабілітаційний курс оплачує ініціатива австрійської Асоціації інвалідів та фонд International Association for Support of Ukraine. Бійці проходять курс фізіотерапії, щоб навчитися ходити з протезом.

Солдати розповіли про час, проведений після боїв, де вони бачили багато жертв і болю. Бійці вказали на існування якогось «синдрому Донбасу» — психічний розлад у тих, хто воював з терористами в Східній Україні. У тих, у кого є цей синдром, після участі в боях в Донбасі не справляються зі спокійним життям в Києві.

Бійці також зазначили, що раді, що не потрапили додому відразу, поскольтку вони б зійшли з розуму там через нормальне життя.

Акришора розповідає, що після інтерв'ю в лікарні солдати провели її на вулицю. По дорозі їм зустрілися інші пацієнти, які, посміхаючись, і з австрійським акцентом вітали українських бійців зі словами: «Добрий вечір». Бійці навчили австрійців деяких слів і фраз українською, зокрема, і «Слава Україні — Героям Слава», резюмує автор статті.

8 квітня

Інші дати
Борис Тенета (Гурій)
1903 – український поет, прозаїк.
Розгорнути
8 квітня відзначають:
  • День працівників військових комісаріатів.
  • Міжнародний день циган.
Розгорнути
Народився Дмитро Дорошенко
(1882, м. Вільнюс, Литва - 1951) — політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України».
«Я нічого не робив для чужих, в чужих інтересах, але завжди для своїх, а свої — всі були для мене цінні, поскільки, кожний по-свойому, мали в своїй діяльности на меті добро України» (Дмитро Дорошенко).
Розгорнути
Народився Михайло Коссак
(1874, с.Горішня Вигнанка Тернопільська область - 1938) – український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...