chrome firefox opera safari iexplorer

5 добрих новин для захисту і збереження довкілля

10 квітня 2015 о 16:12

Верховна Рада України на цьому пленарному тижні ухвалила кілька важливих законопроектів щодо охорони біорізноманіття та тваринного світу.

Про це написав Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики Микола Томенко на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться, зокрема, про законопроекти щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді (реєстр. №1362), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття (реєстр. № 0917) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу (реєстр. №0916 ).

Найважливіше в цих законопроектах таке:

1) відновили інститут громадських інспекторів з охорони довкілля;
2) заборонили не лише продаж, а й зберігання заборонених знарядь лову;
3) заборонили рекламу такого зла, як електровудки;
4) заборонили проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплистих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні біосферних заповідників;
5) заборонили пересувні зоопарки, звіринці та виставки диких тварин.

Щодо заборони вивозу лісу-кругляку, то Верховна Рада ввела на 10 років заборону на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді. Зокрема, з 1 січня 2016 року — забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів деревних цінних порід, а з 1 січня 2017 року — деревних порід сосни. Крім того, дуб включений в перелік цінних і рідкісних порід дерев.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...