chrome firefox opera safari iexplorer

На Київщині будуть вирощувати енергетичну вербу

20 квітня 2015 о 17:36

Компанія «Укртепло» висадила в Іванківському районі на Київщині 110 гектарів енергетичної верби, яка дозволить виробити понад 100 тисяч тонн біопалива.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт EcoTown, протягом чотирьох років загальна площа плантацій під цією культурою збільшиться до 17 тисяч гектарів.

Зокрема, у 2015 році «Укртепло» має намір засадити енергетичною вербою близько 2,2 тис. га.

За три роки невибаглива до ґрунтів і стійка до перепадів температур рослина з 20 см саджанця перетворюється на 5-6 метрової висоти кущ. Як результат, з одного гектара верби компанія планує отримувати 60 тонн біомаси кожні три роки.

Вже наприкінці 2018 року цьогорічні плантації дозволять забезпечити біопаливом – деревною тріскою — сотні бюджетних закладів в Україні.

Згідно з підрахунками компанії, переведення однієї школи або лікарні з природного газу на альтернативне паливо дозволить економити, як мінімум, 200 тис. гривень бюджетних коштів під час одного опалювального сезону.

Довідково (з сайту salix-energy.com)

salix-energy.com

 salix-energy.com

Енергетична верба — вид верби (Salix), що швидко росте, тому придатна для використання як біомаса.

Серед усіх енергетичних рослин у світі саме верба сьогодні використовується у світі в якості основної енергетичної культури для виробництва твердого палива. Найбільший досвід у її продукуванні і вирощуванні мають такі країни як Швеція, Англія, Ірландія, Польща, Данія.

Найбільші плантації верби на сьогодні у Швеції, які складають приблизно 18 000 – 20 000 га, в Польщі — більше 6 000 га. В Україні, незважаючи на велику кількість незадіяних земель несільськогосподарського призначення, промислових посадок енергетичних рослин поки що недостатньо.

Рослини в енергетичних плантаціях висаджують саджанцями в шаховому порядку. Кількість саджанців на 1 га висаджують в залежності від плануючого циклу збору майбутнього урожаю.

Енергетичні плантації біомаси попереджують ерозію ґрунтів, сприяють покращенню навколишнього середовища.

При згорянні біомаси на електростанціях або в котлах в атмосферу викидається тільки СО2, який був поглинутий рослиною в період її росту.

Характеристики кущоподібної верби виду Salix Viminalis

• Середній приріст маси – 1,5 метра в рік.
• Збір урожаю – кожні 2-3 роки.
• Кількість циклів збору урожаю з однієї посадки – 7-8 разів, після чого можна проводити рекультивацію землі під посадку інших культур або закладати нову плантацію верби.
• Вимогливість до ґрунтів – ґрунти середньої якості з великою вологістю.
• Потреба рослини в мінеральних добривах – для підживлення рослин в ґрунти вносять 3 види мінеральних добрив. Кількість мінеральних добрив залежить від якості землі, проте значно менше від потреб інших сільськогосподарських культур.
• Період збору урожаю – листопад – лютий, коли опадає листя.

Енергетична верба — це:

• відновлювальне тверде біопаливо органічного походження,
• екологічно чиста сировина для виробництва паливних гранул,
• біопаливо, яке придатне до спалювання безпосередньо в котлах для біомаси,
• джерело енергії, яке при згорянні в котлах не порушує баланс вуглецю в атмосфері,
• різновид твердого біопалива, промислове виробництво теплової та електричної енергії з якого двічі дешевше у порівнянні з використанням газу,
• сільськогосподарська культура, урожайність якої в перерахунку на калориметричні показники найбільша серед інших енергетичних рослин, і досягає 20 тон сухої маси з 1 гектара.

Як енергетична верба впливає на екологію і довкілля?

• Один гектар плантації енергетичної верби поглинає з повітря понад 200 тон СО2 за 3 роки.
• Ідеально підходить для засадження забруднених та земель, малопродуктивних з точки зору вирощування сільськогосподарських культур.
• Ефективно застосовується у протиерозійних заходах для укріплення ґрунтів.
• Збагачує ґрунти мінералами та мікроелементами, поживними речовинами природного походження.
• Плантації енергетичної верби є природними фільтрами для видалення відходів агро-промислового виробництва, застосовуються як буферні зони в місцях накопичення біологічних відходів фермерських господарств.
• Енергетична верба є природним фільтром для очищення ґрунтів від пестицидів.

Розділи: Довкілля

8 жовтня

Інші дати
Поліна Осипенко
1907 – українська військова льотчиця-рекордсменка, майор. Встановила 5 міжнародних жіночих авіаційних рекордів. З них найвідоміші – безпосадочні перельоти, здійснені 1938 р. за маршрутами: Севастополь–Архангельськ (на гідролітаку за 10 годин пройдені 2416 км), Москва – район Комсомольська-на-Амурі разом із В.Гризодубовою і М.Расковою (за 26 год 29 хв пройдені 6450 км). Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
День юриста України
Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято - День юриста, що відзначається тепер в Україні 8-го жовтня.
Розгорнути
Народився Володимир Свідзінський
(1885, с. Маянів, Вінницька область – 1941) – український поет, перекладач. Автор збірок поезій «Ліричні поезії», «Вересень», «Медобір».
В моїй уяві образ твій, Осяяний любов'ю і весною, Неначе сонячний навій, Обвинений блакиттю молодою. А імені твойого звук – Як огнекрилий мак у полю, Як зорні наспіви куколю, Як пахощі подільських лук. (Володимир Свідзінський)
Розгорнути
Народився Іван Піддубний
1871 – видатний український спортсмен-борець. Шестикратний чемпіон світу з боротьби, символ сили духу і тіла, пристрасний пропагандист чесності у спорті.
Розгорнути
1621 р. було підписано Хотинський мирний договір
Підписанням угоди закінчилася Хотинська битва 1621, в якій козацькі війська під проводом Петра Сагайдачного спільно з польськими військами розгромили османську армію, тим самим зупинивши завоювання Європи. Гетьман Петро Сагайдачний отримав у цій битві поранення, від якого згодом і помер.
Розгорнути