chrome firefox opera safari iexplorer

Помер відомий український художник Микола Стороженко

17 квітня 2015 о 12:09

У середу, 15 квітня, на 87 році життя помер художник, академік Національної академії мистецтв України, лауреат Шевченківської премії Микола Стороженко.

Про це повідомляє Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури.

Стороженко працював у галузі станкового та монументального живопису, а також книжкової графіки, віртуозно володів різними художніми техніками.

Близько 40 років викладав у Київському державному художньому інституті Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

За розпис церкви Миколи Притиска на Подолі художника нагородили Золотою медаллю Академії мистецтв України.

Найбільшу популярність художнику принесли такі його роботи як монументальне панно «Осяяні світлом» (1978—1989, Інститут фізики НАНУ); композиції «Т. Шевченко і світ» (1988) і «Світло свободи» (1989, Національний музей Тараса Шевченка); мозаїка «Україна скіфська — Еллада степова» (1990—1992, пансіонат «Гілея» в смт. Лазурне Херсонської області); сакральні композиції в церкві Миколи Притиска в Києві («Трійця», архангели «Гавриїл», «Михайло», «Рафаїл», «Уриїл», «Св. Миколай Мерликійський», «Св. княгиня Ольга», (1998—2000); станкові твори «Орфей і Еврідіка» (1993), «Офіра Гонти» (1994), триптих «Земний хрест», «Різдво», «Воскресіння» (1995) та інші.

Також йому належать ілюстрації до видань «Болгарські народні казки» (1976—1977), «Українські народні казки» (1982—1985), до творів Михайла Коцюбинського, Панаса Мирного, Івана Франка, Лесі Українки та ін. Створив монументальне полотно «Передчуття Голгофи» (2007—2013).

За ілюстрації до казки «Котигорошко» з «Українських народних казок» Микола Стороженко в 1988 році удостоєний Шевченківської премії.

Джерело: 24
Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути