chrome firefox opera safari iexplorer

Рада надала батькам дітей-інвалідів відстрочку від мобілізації

21 квітня 2015 о 12:32

Народні депутати схвалили внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо посилення захисту прав дітей-інвалідів

За відповідний законопроект №2011 проголосувало 272 народних депутати, передає depo.ua.

«Прийняття цього закону має посилити захист прав та інтересів дітей-інвалідів з важкими формами інвалідності, які потребують постійного стороннього догляду або допомоги, батьки яких підпадають під дію зазначеного закону», — йдеться в законопроекті.

Так, згідно з документом, призову на військову службу під час мобілізації не підлягають військовозобов'язані: 

— чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

— жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

— усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки,батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

— зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Водночас, чинним законом не охоплена категорія дітей-інвалідів віком до 18 років, які потребують особливого догляду з боку батьків, особливо ті, які мають високу міру втрати здоров'я та з надзвичайну залежність від постійного стороннього догляду (діти-інваліди підгрупи А).

За даними Мінсоцполітики, на сьогодні в Україні налічується 17650 дітей-інвалідів підгрупи А.

Джерело: Depo.ua
Розділи: Суспільство

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути