Тестувати дітей перед прийомом у школу необхідно, щоб виявити «соціальну зрілість» дитини.
Таку точку зору висловив віце-президент Всеукраїнської тьюторської асоціації, директор зі стратегічного розвитку київської школи «Афіни» Олексій Греков в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.
«З моєї точки зору, тестувати дітей, а, вірніше, дивитися на них перед прийомом в школу, необхідно. Зараз багато дітлахів, у яких до шести-семирічного віку ще не сформовані базові навички самообслуговування», — сказав він.
При цьому фахівець зазначив: якщо дитина, опинившись серед однолітків, не зможе сама зав'язати шнурок або зробити щось подібне — буде постійно перебувати в стані дискомфорту.
«Узагалі, було великою дурістю гнати всіх шестирічок до школи. Адже не у всіх дітей до цього моменту сформовані навички, що дозволяють обходитися без допомоги дорослого. У деяких уже в п'ять років вони є, а в інших — розвиваються лише до семи років. Іноді це — батьківська недоробка або наслідок того, що дитина не відвідувала садок. У нашому дитинстві не було комп'ютерів, але був двір, відносини між старшими та молодшими дітьми. І навички спілкування, соціальної взаємодії формувалися. А зараз до нас іноді приходять діти, які при контакті з іншими раптом починають вести себе агресивно, ображати когось. Вони не навчені працювати з іншими, сприймають їх, як потенційну небезпеку», — пояснив О.Греков.
Крім цього він зазначив, що поняття вікової норми зараз дуже розмито.
«Є талановиті діти, але в чомусь проблемні, наприклад, щодо здоров'я. У багатьох випадках дуже важко визначити, чи готова дитина влитися в колектив, нормально працювати. Деяким непогано б ще рік порости, і не треба їх «гнати», насильно запихати в школу, щоб вони опинилися в ситуації, коли в чомусь сильно відрізняються від однолітків. Колектив може на таку дитину «тиснути», — підкреслив він.
Нагадаємо, в квітні-травні зазвичай проходять тестування перед прийомом до школи.