chrome firefox opera safari iexplorer

У світі відзначають 100-річчя геноциду вірмен в Османській імперії

24 квітня 2015 о 09:50

У світі сьогодні, 24 квітня, відзначають День пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії у 1915 р.

День пам'яті жертв геноциду вірмен відзначається щорічно 24 квітня у пам'ять про жертв геноциду вірмен в Османській імперії. В цьому році виповнюється 100 років з часу трагічних подій.

Саме 24 квітня 1915 р. в османській столиці Стамбулі були арештовані і пізніше вбито понад 800 представників вірменської інтелігенції. Слідом за цією подією була низка вбивств і виселень етнічних вірмен.

Традиційно в цей день мільйони вірмен і співчуваючих їм представників інших народів у різних країнах світу віддають данину пам'яті жертвам геноциду, який забрав життя близько 1,5 млн вірмен або близько половини всіх вірмен світу на той період. Кожен рік в цей день, сотні тисяч людей в Єревані піднімаються на меморіальний пагорб і покладають гвоздики, і тюльпани до вічного вогню.

Президент Вірменії Серж Саргсян сьогодні має виступити з заявою в меморіальному комплексі «Цицернакаберд» в Єревані, передають «Новини — Вірменія». В країну запрошені високопоставлені делегації з різних країн світу, зокрема Президент Росії Володимир Путін і Франції Франсуа Олланд.

Факт Геноциду вірмен визнаний багатьма країнами, зокрема, Уругваєм, Росією, Францією, Литвою, нижньою палатою парламенту Італії, більшістю штатів США, а також парламентами Австрії, Чилі, Греції, Кіпру, Аргентини, Бельгії, Уельсу, Національною Радою Швейцарії, Палатою громад парламенту Канади і сеймом Польщі. Надзвичайний і повноважний посол республіки вірменія в Україні Андранік Манукян сподівається, що Україна також визнає геноцид вірмен у роки Першої світової війни.

Зазначимо, Туреччина традиційно відкидає звинувачення в масовому винищуванні вірмен на початку 20 століття.

Розділи: Суспільство

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути