chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів

17 жовтня 2012 о 09:33

Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів (Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів) нерозривно пов'язана з датою 17 жовтня 1987 року.  Цього дня  більше 100 тис.  чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертв крайньої убогості, насильства і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав, передає УНН.

Відповідні заяви накреслені на пам'ятному камені, який був відкритий в той день. З тих пір люди  різних станів, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними.

Такі ж пам'ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу. Один такий камінь знаходиться в саду Центральних установ Організації Об'єднаних Націй, і саме біля нього проводиться урочиста церемонія, щорічно організована Секретаріатом Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.

Своєю резолюцією, прийнятою 22 грудня 1992 року, Генеральна Асамблея ООН оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію злиднів і закликала всі держави присвячувати цей День проведенню і пропаганді, в залежності від специфіки країни, конкретних заходів, пов'язаних з ліквідацією злиднів та бідності. У резолюції Асамблея закликала міжурядові і неурядові організації надавати державам, на їхнє прохання, сприяння в організації національних заходів у зв'язку з проведенням Дня боротьби за ліквідацію злиднів,і просила Генерального секретаря вживати необхідних заходів в рамках наявних ресурсів для забезпечення успішного проведення цього заходу Організацією Об'єднаних Націй.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути