chrome firefox opera safari iexplorer

Україну пустили в процес щодо Скіфського золота

08 квітня 2015 о 16:53

Окружний суд Амстердама вирішив дозволити Україні брати участь у процесі щодо решти експонатів виставки «Крим — золото та секрети Чорного моря», однак відмовив у долучені до процесу Нідерландів.

Про це Укрінформу повідомили в Посольстві України в Нідерландах.

«Амстердамський суд виніс рішення, яким постановив включити Україну як державу у процес, але відмовив у включенні у процес Нідерландів за відсутністю чітко сформованої вимоги», — зазначили у дипустанові.

У посольстві також повідомили, що, згідно з рішенням, до 20 травня Україна має подати розширений пакет документів у цій справі як сторона процесу.

Нагадаємо, виставка «Крим — золото та секрети Чорного моря» проходила у Нідерландському археологічному музеї імені Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по вересень минулого року. На виставці були представлені об'єкти з п'яти українських музеїв, чотири з яких розташовані у Криму. Конфлікт навколо виставки виник після анексії Криму.

Амстердамський музей, намагаючись вирішити питання, куди повертати скарби, провів експертизу законодавства, однак остаточне рішення так і не було прийняте. Музейники переймалися, що передача експонатів одній зі сторін майже напевно призведе до претензій з іншої сторони, тому вирішили, що не прийматимуть рішення самостійно, а чекатимуть суду. Водночас найдорожча частина виставки, яка становить 90% страхової суми, після завершення експозиції була повернута в Київ до Національного історичного музею. Та частина, яка була привезена з музеїв Криму, залишилася у Амстердамі.

21 січня в амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч у рамках судового процесу.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути