chrome firefox opera safari iexplorer

В Парижі пройде тиждень Української кінематографічної весни

01 квітня 2015 о 11:00

В період з 8 по 14 квітня в центральному кінотеатрі Парижа «La Filmothèque», який є кінотеатром артхаусного інтелектуального кіно, пройде тиждень Української кінематографічної весни.

Про це йдеться повідомленні на офіційному сайті кінофестивалю «Молодість».

«Вже 10 років в Україні існує Французька весна, яка традиційно проходить саме в квітні, і в цьому році вперше пройде Українська весна в Парижі. 8 квітня розпочнеться тиждень українського кіно в Парижі», — повідомив генеральний директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.

За його словами, тиждень українського кіно в Парижі організована Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» та Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

Він також зазначив, що в рамках тижня українського кіно будуть показані найяскравіши кінороботи українських режисерів 2014 року, дві з яких присвячені Євромайдану і Революції Гідності. Серед них — повнометражний документальний фільм «Український аргумент» режисера Сергія Маслобойщикова та альманах з 12-ти короткометражних фільмів студентів другого курсу Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого «Чорний зошит Майдану».

У програму також увійшли повнометражний художній фільм «Поводир» режисера Леся Саніна та «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофименко, а також добірка короткометражних робіт національного конкурсу 44-ого Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Крім того, французьким глядачам покажуть українську класику: ігровий комедійний фільм «Шкурник» 1929 року режисера Миколи Шпиковського і шедевр українського кіноавангарду «Навесні» 1929 року режисера Михайла Кауфмана.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути