chrome firefox opera safari iexplorer

Нарешті з’ясувалося, хто очолює «лісову мафію» в Україні

07 травня 2015 о 10:22

Як відомо, ініційований нами закон про введення мораторію на експорт необробленої деревини мав на меті зупинити тотальне знищення лісів в Україні. А найважливіше – зупинити «середньовічний» підхід до використання природніх ресурсів України і залишити ганебне місце останньої країни Європи, яка тотально вивозить ліс цінних порід для продажу за кордон.

Сьогодні є всі можливості використовувати нашу деревину для того, щоб робити готову продукцію в Україні, створювати робочі місця і ставати енергонезалежними. Натомість подолати корупційну «лісову мафію», що тотально вирубує ліс і вивозить його в Китай, Туреччину та інші країни через так звані фірми-"прокладки", зареєстровані на Антильських островах, виявилося не так просто. Спочатку законопроект дивним чином «зникав» вночі з порядку денного пленарного засідання Верховної Ради, потім пройшов непросте обговорення між першим і другим читанням і нарешті у квітні був ухвалений.

Натомість щойно отримав інформацію від працівників Секретаріату Кабінету Міністрів про те, що Уряд за підписом Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка подав Президенту пропозицію ветувати даний законопроект з міркувань, що він створить проблеми для лісової галузі України і суперечитиме нашим міжнародним зобов’язанням…

Ми вже провели стільки дискусій, і під час підготовки цього законопроекту, і між першим і другим читанням, що таке враження, що міністри і Уряд на чолі з Яценюком досі «свято вірять», що немає корупції в лісовій галузі і всі гроші від продажу лісу-кругляка залишаються робітникам, які працюють по селах і депресивних районах гір, а також в місцевих бюджетах.

Що стосується наших міжнародних зобов’язань, то нагадаю, що під час дискусій експерти міжнародних організацій, до речі, цілком позитивно поставились до компромісу, що ми маємо «перехідні» періоди для впровадження норм цього закону (заборона на вивезення для всіх порід дерев, крім сосни, діє з 1 січня 2016 року, а щодо сосни – з 1 січня 2017 року). Це дає можливість виконати наші міжнародні зобов’язання та підготувати деревообробну галузь до нових законодавчих умов.

Загальний висновок такий: коли ми говоримо про лісову корупційну галузь, то раніше важко було сказати, хто її підтримує, очолює, «кришує», якщо хочете.

Коли ж Уряд за підписом Прем’єр-міністра Яценюка надав пропозиції ветувати даний законопроект про мораторій на вивезення необробленої деревини з України, то все стало на свої місця.

До речі, як кажуть поінформовані джерела, для тих, хто сьогодні заробляє на вивезенні лісу-кругляка, підготовка урядового вета обійшлася зовсім недешево.

Сподіваюсь, що в Адміністрації Президента не підтримають пропозицію Уряду Яценюка, і до 7 травня, коли збігає термін підписання даного закону, Президент, незважаючи на згадані пропозиції вета, підпише цей закон і він стане обов’язковим для виконання.

Микола Томенко, народний депутат України, Голова Комітету ВР з питань екологічної політики

 

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути