chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні нарешті з’явилося справжнє свято захисника вітчизни

15 жовтня 2014 о 12:43

В ефірі «112 каналу» радник Президента Микола Томенко, коментуючи Указ Петра Порошенка про відзначення 14 жовтня Дня захисника України, зауважив, що вже не один рік ведеться дискусія стосовно історично обгрунтованої і сприйнятної дати відзначення Дня захисника вітчизни чи Дня української армії.

«Цілком очевидно, що і радянська версія свята (23 лютого), і українська формалізована (6 грудня) не були правильними. Щодо 23 лютого, то навіть фахівці з російської та радянської історії серйозно критикували цю дату. Тим більше, що Україна має відношення до 23 лютого, як Китай до заснування козацької республіки», – зауважив М. Томенко

Він нагадав, що, як відомо, 23 лютого 1918 року під Нарвою і Псковом російські війська отримали поразку від німецьких військ. «Отже, навіть для російської армії це, скоріше, день поразки, не говорячи вже про Україну», – зазначив Микола Томенко.

6 грудня, яке було визначене Днем Збройних Сил України за формальною ознакою, в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України». «Ця дата з історичної точки зору теж викликала багато нарікань, оскільки більшість істориків схиляються до того, що саме 6 грудня за новим стилем 1240 року Київ (столиця Київської Русі) був захоплений монголо-татарами і, фактично, на довгий період Київська Русь як прабатьківщина України, перестала існувати», – нагадав Микола Томенко.

Тому, на його переконання, рішення стосовно відзначення Дня захисника України 14 жовтня є близьким до ідеального, і на користь цього є три причини. «По-перше, як мінімум для земель так званої Великої України день створення козацтва є одним з найважливіших як символ лицарства, мужності і героїзму. Для Західної України цей день важливий як день створення Української повстанської армії, що боролася за незалежність. І, нарешті, для всієї України Покрова – це ще й велике християнське свято, свято захисниці України, українського війська тощо. До речі, у всіх документах козацької доби саме на Покрову збиралися найважливіші козацькі ради, де приймались рішення, чи брати участь у якихось військових діях, чи ні. Тому нарешті Україна отримала історично обгрунтовану і суспільно сприйнятну дату для відзначення Дня захисника вітчизни і Збройних Сил – 14 жовтня – День захисника України», – підсумував Микола Томенко.

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі