chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі не святкуватимуть День захисника вітчизни

22 лютого 2012 о 12:41

Як би хто не ставився до 23 лютого, але поки що ця дата виділена червоним в усіх офіційних українських календарях. А от Тернопільська міська рада вирішила «викреслити» таке свято як радянське, не українське і не патріотичне, пише Україна молода. 

У свідомості мас середнього і старшого покоління (навіть якщо більшість і використовує дату винятково як зайвий привід для «гулянки») зробити це не так просто. Тому просвободівська міськрада Тернополя зробила «хід конем»: затверджуючи три місяці тому основні напрями діяльності та заходи культурно–масової роботи на період 2012—2015 років, про таку дату «просто забули».

Із цього приводу до прокуратури звернувся перший секретар Тернопільського обкому Комуністичної партії Василь Паразінський, відтак відповідна частина документа вже опротестована прокурором. Однак на сесії міськради, яка відбулася минулого тижня, більшістю депутатських голосів протест прокурора відхилили.

Тому офіційно в Тернополі наразі залишаються свої «святкові розклади» — День захисника Вітчизни не вважають святом узагалі, а День перемоги відзначають лише як День пам’яті жертв, загиблих у Другій світовій ­вій­ні.

Але подобається таке не всім тернополянам. Приміром, в обговоренні щодо скасування святкування 23 лютого на одному з найпопулярніших місцевих сайтів учора з–поміж більш як півсотні коментарів лише у кількох оцінили рішення міськради позитивно.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути