chrome firefox opera safari iexplorer

Навіщо влада створює касту «правильних» чиновників?

16 червня 2015 о 13:20

Першу ініціативу щодо створення іншої, «правильної» касти чиновників з європейською зарплатою озвучив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, запропонувавши платити слідчим, які розслідують «особливо важливі справи», зарплати у 30 000 грн.

Багато експертів тоді сказали, що така пропозиція є аморальною не лише з точки зору, що абсолютна більшість громадян живе на зарплати і пенсії, співвідносні з африканськими країнами, а частина прокурорів і слідчих – за високими, європейськими. А і з тої точки зору, що виходить, що слідчі і прокурори не можуть чесно виконувати свої професійні обов’язки, бо в них «мала зарплата»...

Водночас, незважаючи на цю нищівну критику ідеї Яценюка, один з очільників Адміністрації Президента пішов ще далі, пообіцявши вже в цьому році підняти зарплати чиновників чотирьох відомств до 2-х тисяч євро. Так, Дмитро Шимків зазначив, що мова йде про зарплати в Мінекономіки, Мінфіні, Мін’юсті. «Також до них зараховуємо Секретаріат Кабміну, бо це – євроінтеграція», — повідомив заступник голови АП.

Виникає питання: а хто відбирає тих «правильних», хто потребує європейських заробітних плат чиновників? І за якими критеріями визначають: хто їх потребує, а хто –ні?

А що робити з іншими державними службовцями, які не потрапили до категорії обраних?

А що робити українському народу, який платить податки до бюджету на утримання чиновників з такими європейськими зарплатами, а сам ледь животіє з нинішніми зарплатами і пенсіями?

Найделікатніша оцінка таких ініціатив прем’єра і Адміністрації Президента – НЕАДЕКВАТНІСТЬ.

Їм – моя порада: з’їздіть в райраду чи райадміністрацію будь-якого сільського району України, поспілкуйтеся там з державними чиновниками, які отримують сьогодні «фантастичні» заробітні плати; зайдіть в школу, поспілкуйтеся з вчителями, в лікарню – з лікарями, ну, і бажано – з живими пенсіонерами чи людьми, які живуть на «мінімалку». І лише тоді адаптуйте свою «геніальну» ідею про європейські заробітні плати для особливих слідчих і чиновників під реалії нашого життя!

Якщо громада, представників якої я назвав вище, підтримає те, щоб чиновники отримували європейські зарплати, а простий народ – «мінімалку», тоді таку ідею можна назвати правильною і починати втілювати її в життя. Інакше – це чергові знущання над народом і повне нерозуміння реального життя в Україні.

Микола Томенко, народний депутат України

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути

Новини Дивитися всі