chrome firefox opera safari iexplorer

Пам'ятник Шептицькому у Львові планують поставити до 29 липня

08 червня 2015 о 16:13

У понеділок, 8 червня, виконавчий комітет Львівської міської ради на черговому засіданні прийняв рішення «Про видачу містобудівних умов та обмежень на відновлення та реконструкцію площі Святого Юра». Це означає, що вже найближчим часом розпочнуться роботи із облаштування скверу та встановлення у ньому пам’ятника митрополиту Адреєві Шептицькому.

Як пояснив начальник управління архітектури ЛМР Юліан Чаплінський, наразі будуть реконструювати лише сквер, облаштовуватимуть площу довкола пам’ятника та встановлять сам пам’ятник.

«Як прокладатиметься дорога довкола скверу — наразі не вирішено. Зараз проект реконструкції дороги на експертизі у Києві. Там будуть вирішувати, чи залишити дорогу на попередньому місці, чи прокласти її біля корпусів політехники. Поки що виглядає на те, що дорога буде таки під корпусами політехніки, але питання кількості смуг дороги залишається відкритим», — сказав чиновник.

За словами Чаплінського, пам’ятник Шептицькому мають встановити до 29 липня – до дня народження митрополита. Дорогу ж довкола скверу та пам’ятника мають прокласти приблизно до жовтня.

Також чиновник розповів, що парковку на розі пл. св. Юра та вул. Озаркевича однозначно перенесуть. Проте куди саме перенести цю парковку архітектори ще не вирішили.

«Ми в принципі не прихильники того, аби кожному львів’янину надавати паркомісце. Ми залишимо з десяток місць для паркування десь неподалік від церкви, але вважаємо, що центральну частину міста треба залишити вільною», — розповів Чаплінський.

Кошторис реконструкції скверу та облаштування пам'ятника, за словами Чаплінського, залишиється незмінним — 32 млн. грн. Хоча до самого проекту вже внесли поправки, які мали б його здешевити.

Зокрема, чиновники вирішили не прокладати додаткові електромережі для тролейбусної лінії. За задумом архітекторів, ділянку маршруту довкола скверу тролейбуси проїжджатимуть на акамуляторах, а далі, за звичною схемою, на вулиці Соломії Крушельницької під'єднуватимуться до мережі.

Нагадаємо, довкола проекту з  реконструкції площі св. Юра зі встановленням пам’ятника Митрополитові Шептицькому розгорілись дискусії. Громадські та мистецькі середовища Львова критично поставились до ідеї масштабної перебудови площі св. Юра, з перенесенням  автомагістралі з вул. Листопадового Чину до корпусів Львівської політехніки.

Також громаду обурило рішення авторів проекту перебудувати сквер навпроти храму св. Юра, що передбачало вирубування значної кількості унікальних дерев, висаджених у різні роки на території скверу.

Водночас, суперечка точилась довкола доцільності встановлення пам’ятника у контексті витрат значної суми коштів — 32 млн грн на проект у часи  війни та економічної кризи.

Врешті, після усіх дискусій та висвітлення їхнього перебігу у ЗМІ, громада, представники міського самоврядування та представники УГКЦ підписали меморандум, яким зобов’язались спільно шукати консенсусне рішення щодо реконструкції площі св. Юра.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути