chrome firefox opera safari iexplorer

УПЦ КП й УАПЦ готуються до об’єднання в єдину церкву

10 червня 2015 о 11:04

Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква після спільного засідання комісій готуються до проведення об’єднавчого Собору 14 вересня для створення єдиної церкви.

Про це на брифінгу повідомив секретар синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, на Соборі буде розглянуто питання про голову церкви. Пропозиція УПЦ КП — щоб Собор визнав настоятелем єдиної церкви патріарха Київського і всієї Руси-України (УПЦ КП) Філарета. УАПЦ пропонує провести окреме голосування для обрання предстоятеля.

Крім цього, на Соборі буде вирішуватися питання назви церкви. УПЦ КП пропонує закріпити назву «Українська православна церква — Київський патріархат», залишивши при цьому можливість використання другої офіційної назви — «Українська автокефальна православна церква». Це дасть змогу уникнути необхідності перереєстрації статутних та низки інших документів усіма церквами.

Під час переговорів з об’єднання прийнято рішення, що в Соборі візьмуть участь усі єпископи УПЦ КП й УАПЦ, а також по одному делегату на кожні 15 парафій. За даними владики Євстратія, станом на 1 січня в УПЦ КП налічувалося близько 4,9 тис. парафій, в УАПЦ – близько 1,2 тис.

Архієпископ УПЦ КП закликав громадськість ставитись до досягнутих між церквами домовленостей зі стриманим оптимізмом, зазначивши, що на шляху об’єднання може виникнути чимало перешкод, пов’язаних з амбіціями.

Новообраний предстоятель УАПЦ Макарій тим часом обіцяє зробити все для об’єднання конфесій. На цю посаду його обрали минулої п’ятниці на Помісному соборі Української автокефальної православної церкви. Досі Макарій був митрополитом Львівським, керуючим Рівненською, Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути