chrome firefox opera safari iexplorer

УПЦ-КП та УАПЦ назначили дату об'єднання

09 червня 2015 о 08:13

У Києві 8 червня на засіданні спільної комісії з об'єднання Української автокефальної православної церкви та Української православної церкви Київського патріархату було досягнуто домовленості про об'єднання двох церков і проведення спільного собору.

Про це повідомив один із учасників діалогу від УПЦ-КП архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря) на власній сторінці у Facebook.

Переговори відбувалися у Михайлівському золотоверхому монастирі Києва. Сприяти діалогові прибули представники Вселенського патріарха Варфоломея – єпископ УПЦ в Канаді Іларіон та єпископ УПЦ в США Даниїл. Після чотирьох годин дискусій сторони ухвалили спільний документ. Ним констатовано намір створити помісну православну церкву в Україні та рекомендовано керівництву УАПЦ і УПЦ-КП юридично затвердити підготовку спільного об'єднавчого собору. Часом проведення цього собору пропонується день церковного новоліття – 14 вересня. А місцем – історичний центр українського православ'я, свята Софія Київська. На соборі має бути схвалено рішення про умови об'єднання обох церков та обрано нового предстоятеля об'єднаної церкви.

Вже зараз документом заохочується спільне служіння духовенства обох церков і забороняються переходи з однієї юрисдикції до іншої. «Присутність представників Константинопольської Церкви стала однією зі складових успіху переговорів», – прокоментував засідання і його рішення владика Євстратій.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути