chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсоні відкривають представництво Меджлісу кримських татар

09 липня 2015 о 17:00

Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров під час поїздки до Херсонської області, розповів голова Херсонського регіонального Меджлісу Асан Алієв, повідомляє Крим.Реалії.

За його словами, представником Меджлісу в Херсонській області призначили члена Меджлісу Абмеджіта Сулейманова, а представництво Меджлісу планують відкрити в самому Херсоні.

Сам Алієв вважає, що представництво Меджлісу для прийому звернень і допомоги у розв'язанні питань, пов'язаних із перетином адміністративного кордону з Кримом, необхідно відкривати не в Херсоні, а в Генічеському районі, де найбільш компактно проживають кримські татари.

«Що в Херсоні робитиме представник Міллі Меджлісу? Це потрібно там, де найбільш компактно проживають кримські татари, і в безпосередній близькості з кордоном у зв'язку з окупацією, щоб швидко реагувати на звернення», — сказав він.

«Коли о другій годині ночі мені телефонують, і терміново потрібно виїжджати, – це одне. Інше, коли велика відстань і нічого не можуть зробити», — додав голова Херсонського регіонального Меджлісу.

Абмеджіт Сулейманов є одним із трьох координаторів Комітету із захисту прав кримськотатарського народу, поряд із Ескендером Барієвим і Сінавером Кадировим.

Через свою правозахисну діяльності в Криму активісти зазнавали переслідувань. Спочатку їм заборонили проводити заходи до Дня прав людини 10 грудня, а на прес-конференції, присвяченій правам кримських татар у Криму, провокатори їх облили зеленкою.

У січні нинішнього року Абмеджіта Сулейманова, Ескендера Барієва і Сінавера Кадирова затримали на пункті пропуску Чонгар при виїзді з Криму. Сінавера Кадирова депортували з анексованого Росією Криму безстроково.

Побоюючись кримінального переслідування, Крим залишили Абмеджіт Сулейманов і Ескендер Барієв

10 лютого

Інші дати
Василь Ремесло
1907 –  український вчений-агроном, селекціонер. Створив і районував 20 сортів озимої пшениці («Миронівська-808» давала в сім разів більший урожай, ніж інші сорти), видав понад 200 наукових праць, в тому числі 5 монографій.
Розгорнути
Народився Георгій Малаков
1928 – український графік (серії «Київ. 1941–1945», «Київ у грізний час», «Завойовники морів» та ін.).
Розгорнути
Юхима, Охріма
Якщо вітряно, то літо буде мокрим
Розгорнути
240 років від дня народження Василя Каразіна
(1773, с.Кручик Харківська область – 1842) - український вчений, винахідник, громадський діяч. Засновник першого у східній Україні Харківського університету, автор численних відкриттів в галузі органічної та неорганічної хімії.
«Блаженний вже стократно, якщо випадок дав можливість зробити бодай найменше добро люб»язній моїй Україні…» (Василь Каразін)
Розгорнути
Народився Роберт Клявін (Візиренко)
1929 р. – український артист балету, балетмейстер, педагог. Партії: Степан («Лілея» К. Данькевича), Лукаш («Лісова пісня» М. Скорульського). Ролі у фільмах «Лілея», «Летючий корабель», «Будні карного розшуку» та ін.
Розгорнути

Новини Дивитися всі