chrome firefox opera safari iexplorer

Бакота, приголомшливе місце України, яке варто побачити в своєму житті… (фото)

09 серпня 2015 о 13:46

За своєю історією це село (раніше місто), тепер і вже давно затоплене. Було розташоване за 55 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський. Бакота вперше згадується у літопису 1024 року. У XIII столітті — велике місто, найважливіший політично-адміністративний центр Дністровського Пониззя (з XIV століття — Поділля), яке входило до Галицько-Волинського князівства. У XII столітті Бакота займала площу близько 10 гектарів з кількістю населення біля 2,5 тисяч чоловік. Свою тяжку історію Бакота поховала  в 1981 році, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселено в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплений водою.

Сьогодні Бакотою умовно називаються місця уздовж берега Дністра. Колись вона була столицею сьогоднішнього Поділля, а тепер вона стала частиною Національного природного парку «Подільські Товтри». Цим місцем неможливо не захоплюватися і не полюбити його.

Саме ж слово “бакота” перекладається як “бажане”. І дійсно, місце це дуже бажане, адже досить його тільки раз відвідати, як хочеться приїжджати туди знов і знов. На цьому місці кожен відчуває спокій у гармонії з природою.

 

Бакота 4

 

Бакота 1

 

Бакота 10

 

Бакота 7

 

Бакота 8

 

Бакота

 

Бакота 6

 

Джерело: Турбаза
Розділи: Туристичні новини

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути