chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вийшов фільм «Володимир Великий: погляд з Волині»

03 серпня 2015 о 12:14

Фільм має назву «Володимир Великий: погляд з Волині» і передає твердження деяких істориків та краєзнавців про те, що князь, який охрестив Київську Русь та тисячоліття Успіння, якого недавно відзначили, народився не у Пскові, а на історичній Волині. А саме — у селі Будятичі нині Іваничівського району, що начебто і є прообразом літописного Будутина. Автор сценарію фільму — Олег Криштоф, редактор —  Марія Андрушко, оператор-постановник Валерій Фетисов, режисер монтажу Анжела Шабала. Стрічку показали на Волинському телебаченні в день, коли Православна церква поминала річницю Успіння князя Володимира.

Також нещодавно у селі з ініціативи Волинської єпархії УПЦ КП було відкрито пам’ятний хрест князю Володимиру Великому. Волинські науковці вважають, що на визначення місця народження майбутнього Великого князя вплинули історичні стереотипи. Свого часу російські історики висловили припущення, що княгиня Ольга взяла із собою матір майбутнього князя у Псков і там народився Володимир. Хоча він народився зовсім в інший часовий вимір. Кандидат історичних наук Сергій Панишко наводить точку зору окремих дослідників, що молоді роки Володимир провів на Волині, де й досі про нього збереглося чимало легенд.

Власне і місто Володимир, яке нещодавно відзначило 1027-му річницю свого заснування, з’явилося неподалік Будутина-Будятича, а в селі Зимне, що поряд із Володимиром, князь заснував монастир і саме в нього передав чудотворну ікону, якою благословили його на шлюб з царівною Анною.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути