chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині зняли фільм про князя Володимира Великого

03 серпня 2015 о 15:53

Фільм має назву «Володимир Великий: погляд з Волині» і передає твердження деяких істориків та краєзнавців про те, що князь, який охрестив Київську Русь та тисячоліття Успіння, якого недавно відзначили, народився не у Пскові, а на історичній Волині. А саме — у селі Будятичі нині Іваничівського району, що начебто і є прообразом літописного Будутина.

Недавно у селі з ініціативи Волинської єпархії УПЦ КП було відкрито пам’ятний хрест князю Володимиру Великому.

Волинські науковці вважають, що на визначення місця народження майбутнього Великого князя вплинули історичні стереотипи. Свого часу російські історики висловили припущення, що княгиня Ольга взяла із собою матір майбутнього князя у Псков і там народився Володимир. Хоча він народився зовсім в інший часовий вимір. Кандидат історичних наук Сергій Панишко наводить точку зору окремих дослідників, що молоді роки Володимир провів на Волині, де й досі про нього збереглося чимало легенд.

Власне і місто Володимир, яке нещодавно відзначило 1027-му річницю свого заснування, з’явилося неподалік Будутина-Будятича, а в селі Зимне, що поряд із Володимиром, князь заснував монастир і саме в нього передав чудотворну ікону, якою благословили його на шлюб з царівною Анною.

Автор сценарію фільму — Олег Криштоф, редактор — Марія Андрушко, оператор-постановник Валерій Фетисов, режисер монтажу Анжела Шабала. Стрічку показали на Волинському телебаченні в день, коли Православна церква поминала річницю Успіння князя Володимира.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути