Полтава – це українська душа, як кажуть жителі міста і туристи, які хоча б раз у ньому побували. Тут народились відомі українські письменники, поети, діячі Іван Котляревський, Микола Гоголь, Маруся Чурай, жив Панас Мирний і працював Антон Макаренко. Полтавчани до сьогодні шанобливо зберігають пам’ятки архітектури, реставрують церкви і собори, щоб з гордістю розповідати гостям про історію міста.
З Києва до Полтави можна доїхати будь-яким видом транспорту, але зробити поїздку комфортною і додати ще кілька цікавих мість по дорозі можливо тільки під час поїздки автомобілем. Подорож на власному авто – це прекрасна можливість спланувати унікальний маршрут, влаштувати міні-екскурсії по відомих архітектурних спорудах, зробити кілька зупинок та весело провести час з попутниками впродовж всієї подорожі.
Дорога
Відстань між Києвом і Полтавою становить 345 км, які можна проїхати за 4 години. Маршрут проходить по трасі М-03, яку умовно розділяють на автобан, який був відремонтований для Євро-2012 з дозволеною середньою швидкістю 130 км/год, та дорогу понад селами і містами з лімітованою швидкістю до 70 км/год на деяких участках, яка знаходиться в хорошому стані. Траса М-03 вважається стратегічною для вантажних автомобілів, тому водіям необхідно бути уважним при обгонах на поворотах і на участках, де дорога звужується. Придорожних кафе і ресторанів, а також АЗС практично усіх відомих брендів впродовж усього маршруту більше, ніж достатньо.
Подорожуючи автомобілем з Києва, ми проїдемо Бориспіль, Яготин, Лубни, Решетилівку та Полтаву, а також декілька місць, про які розповімо далі.
Легендарне кафе “Королева бензоколонки”, Пирятин, 157 км від Києва
У 1960х роках на одній з АЗС міста Пирятин знімали легендарну радянську комедію “Королева бензоколонки”, а кафе з одноіменною назвою працює до сьогодні, правда, дещо реконструйоване і оновлене. Їдучи у східному напрямку, українські туристи тут обов’язково зупиняються, роздивляються фотографії з героїнею фільму Н. Румянцевою і згадують епізоди з фільму.
Мгарський монастир, Лубни, 204 км від Києва.
В Україні безліч красивих монастирів, церков, храмів і архітектурних споруд, які збереглись до сьогодні і несуть у собі багату історію. Одна з таких пам’яток – Мгарський або Спасо-Преображенський монастир. Понад 400 років тому в Спасо-Преображенському Мгарському монастирі жили запорізькі козаки. З 1993 року тут відроджений чоловічий монастир, який функціонує і сьогодні. На території є безліч відреставрованих споруд і об’єктів, а також відбудована бібліотека.
Миргород, 251 км від Києва
В 11 столітті князь Київської Русі зустрічався у славнозвісному місті Миргород для підписання угод і договорів, звідси і назва – Мир-город. Сьогодні на території працює безліз курортів і оздоровчих закладів, до яких приїздять протягом року жителі багатьох міст України. Посеред міста розташований став, який має символічну для місцевих жителів назву “калюжа”.
Диканька, 334 км від Києва