chrome firefox opera safari iexplorer

Львів став «Містом літератури ЮНЕСКО»

12 грудня 2015 о 16:05

Таке повідомлення міститься на сайті мережі Creative Cities, яка оголосила назви міст-переможців у різних номінаціях, повідомляє Українська правда. Життя.

Львів став «містом літератури» ЮНЕСКО.

Статус Міста літератури для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних набутків у світі.

Львів підтримали такі міста як Едінбург, Мельбурн, Дублін, Норвіч та Краків.

Львів у списку міст-переможців

«Ні, ми не отримаємоо грошей за цей статус. Але це — визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь в програмі Creative Cities», — прокоментувала виданню Богдана Брилинська з управління культури ЛМР.

Вона зазначила, що одним з перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО став Форум видавців.

«Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим містецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», — каже Богдана Брилинська.

Львів здобув цей статус лише з другої спроби. Перша заявка, яку подали у 2013 році, була відхилена.

«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році.

Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Зараз носіями звання «Місто літератури ЮНЕСКО» є Единбург, Мельбурн, Айова, Дублін, Рейк’явік, Норвіч.

Цього року до них доєднались Багдад, Барселона, Любляна, Монтевідео, Обідос, Тарту, Ульяновськ та Львів.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...