chrome firefox opera safari iexplorer

Львів став «Містом літератури ЮНЕСКО»

12 грудня 2015 о 16:05

Таке повідомлення міститься на сайті мережі Creative Cities, яка оголосила назви міст-переможців у різних номінаціях, повідомляє Українська правда. Життя.

Львів став «містом літератури» ЮНЕСКО.

Статус Міста літератури для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних набутків у світі.

Львів підтримали такі міста як Едінбург, Мельбурн, Дублін, Норвіч та Краків.

Львів у списку міст-переможців

«Ні, ми не отримаємоо грошей за цей статус. Але це — визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь в програмі Creative Cities», — прокоментувала виданню Богдана Брилинська з управління культури ЛМР.

Вона зазначила, що одним з перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО став Форум видавців.

«Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим містецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», — каже Богдана Брилинська.

Львів здобув цей статус лише з другої спроби. Перша заявка, яку подали у 2013 році, була відхилена.

«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році.

Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Зараз носіями звання «Місто літератури ЮНЕСКО» є Единбург, Мельбурн, Айова, Дублін, Рейк’явік, Норвіч.

Цього року до них доєднались Багдад, Барселона, Любляна, Монтевідео, Обідос, Тарту, Ульяновськ та Львів.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі