chrome firefox opera safari iexplorer

Анексія Криму очима військових або «Крим.Як це було»

22 лютого 2016 о 16:05

У мережі з'явився перший тізер документальної картини «Крим. Як це було», прем'єра якої відбудеться в Києві 14 березня.

Фільм Костянтина Кляцкіна, знятий ним в рамках роботи творчого кінооб'єднання Babylon'13, розповідає історію українських військових, які несли службу на Кримському півострові в 2014-му році і стали безпосередніми свідками і учасниками подій, що призвели до анексії Криму Росією.

«Найважливіше, що я хотів би сказати про наш фільм: це перша спроба розглянути кримські події з точки зору військової людини та її психології. Нам хотілося показати військових, які були в Криму під час анексії, щоб глядачі, замість традиційного безликого образу вояччини, побачили конкретних людей з їхніми проблемами, переживаннями, роздумами та емоціями», — розповів Cultprostir Костянтин Кляцкін, режисер фільму.

«Ми зосередилися на історіях наших героїв, льотчиків і морських піхотинців, які базувалися в Севастополі, тому, що вони здалися нам цікавими і показовими. Але потрібно підкреслити, що їхні долі — лише частина загальної картини, адже під час анексії в Криму знаходилося майже двадцять тисяч українських військових», — розповів Cultprostir Павло Липа, звукорежисер картини.

Після київської прем'єри, фільм «Крим. Як це було» буде представлено глядачам Одеси, Херсона, Миколаєва, Маріуполя та Дніпропетровська.

 

Джерело: cultrpostir.ua
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути