chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудеться унікальна виставка скульптур

04 лютого 2016 о 11:00

Унікальна виставка скульптури стартує у Львові в Національному музеї імені Андрея Шептицького 4 лютого. Дана виставка – це спільна ініціатива шести скульпторів України. Вони презентують старше та середнє покоління художників.  Ідея виставки належить Володимиру Кочмарю та Олегу Капустняку, які представляють Львів та Харків.

Як розповіла завідувач сектору культурно-освітньої роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Марія Цимбаліста, вже давно ні у Львові, ні в інших великих містах не відбувалося великих культурних заходів, які б представляли скульптуру різних регіонів України разом. Зазвичай, такі події відбуваються в столиці. Такі міста як Харків та Львів виставку такого масштабу презентують вперше. Тож для Львова дана виставка є безпрецедентною.

Цікаво, що художники, які будуть експонуватимуться походять не тільки зі Львова. Вони поєднують різні міста та різні традиції. Таким чином, Петро Антипа та Олександр Дяченко походять із Києва, Харків представлятимуть Володимир Кочмар та Валерій Пирогов, а Львів –  Олег Капустяк та Василь Ярич. Учасники виставки були одними з перших, хто наприкінці XX – початку ХХІ століття почав звертатися до національної української пластичної традиції.

«Із нагоди цієї виставки видали каталог, який містить історію ідеї виставки, а також зображення самих експонатів», – розповідає Марія Цимбаліста.

У самому каталозі про цю виставку написано наступне: «Це художники, які намагаються відійти від засад соцреалізму й їм, певним чином, вдалось оновити сучасну пластичну традицію й закласти фундамент для подальшого розвитку».

Відкриття експозиції відбудеться 4 лютого о 16:00, в цей день вхід буде вільний. А вже з наступного дня виставка стане платною. На даний момент ціна уточнюється. Проте, за попередніми даними, вартість квитка становитиме 20 гривень.

Виставка триватиме до 8 березня.

«Ми також плануємо робити майстер-класи з ліплення скульптури для дітей. Але інформація з приводу цього анонсуємо пізніше», – розповіла Марія Цимбаліста

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути