chrome firefox opera safari iexplorer

У Петриківці в руїнах знайшли раритетні мальовки

29 лютого 2016 о 15:00

Раритетні петриківські мальовки знайшли на руїнах фабрики художнього розпису «Дружба» в селищі Петриківка, що на Дніпропетровщині.

Під час імпровізованої етнографічної експедиції Петриківкою молоді люди оглянули понівечену будівлю колишньої фабрики. Під завалами з цегли натрапили на стос зіжмаканого паперу. Це виявилися три роботи корифеїв петриківського розпису, які вважались втраченими, – дві мальовки Василя Соколенка та одна Андрія Пікуша, а також робота автора Мелюти (інформації про майстра не збереглось).
Твори петриківських художників датуються кінцем 60 – початком 70-х років минулого століття. Один з них присвячений 100-річчю з дня народження Лесі Українки, вважає Ігор Лісний.

«Мальовки Соколенка формату А5, одна з них наполовину розірвана, а мальовка Пікуша та Мелюти – формату А3. Всі мальовки в досить понівеченому стані. Адже зберігалися вони в купці цегли вперемішку зі сміттям. Усі так чи інакше пошкоджені, зі слідами плісняви, кольори вицвілі. Мистецька цінність цих розписів дуже висока: Пікуш та Соколенко – визнані майстри, тому місце цим мальовкам – у музеї. На фабриці ці мальовки виконували роль навчальних, адже висіли на стенді в музеї. Також було знайдено багато документів – рахунки, листи, листівки тощо. Всі папери дуже зіпсовані», – розповів Ігор Лісний.

За радянських часів на фабриці художнього розпису «Дружба» у Петриківці працювало близько півтисячі людей. Вони займалися художнім розписом сувенірів. Вироби експортували до 80 країн світу. У 2000-х роках підприємство припинило існування, будівля потрапила в приватні руки. А 2007-го року невідомі вирізали і вивезли ще вціліле металеве обладнання фабрики.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...