chrome firefox opera safari iexplorer

Міністерство освіти та науки пропонує нові правила фінансування вищої освіти

15 березня 2016 о 12:35

Міністерство освіти та науки представило для громадського обговорення нову концепцію фінансування вищої освіти, що передбачає перехід від державного замовлення фахівців до фінансування самих ВНЗ.

Пропонується відійти від поняття «державне замовлення», а перейти до поняття «державне фінансування» ВНЗ. Відповідно, це стимулюватиме університети шукати кошти.

Механізм передбачатиме чіткі критерії. Перш за все, кожен ВНЗ буде гарантовано отримувати 80% фінансування від показників минулого року. Ця частка, згідно з концепцією, розраховується у вигляді частки від видатків Держбюджету на поточний рік окремою статею. 20% передбачається фінансувати за декількома крітеріями, серед яких кількість студентів із найвищими балами ЗНО, які обрали той чи інший виш та були зараховані до нього на бюджетну форму навчання, рівень науково-дослідної роботи ВИШу, рівень публікацій, відсоток працевлаштованих випускників, а також частки коштів, залучених самими ВИШами на наукові дослідження.
Крім того, пропонується створити соціальний фонд, з якого будуть виплачуватися стипендії. У цьому фонді будуть передбачені витрати окремо як на академічні, так і на соціальні стипендії, соціальне забезпечення окремих категорій студентів, витрати для надання пільгових державних кредитів на проживання та соціально-побутові потреби, витрати на утримання гуртожитків.

Також МОН пропонує створити окремо фонд розвитку вищої освіти. З цього фонду кошти будуть спрямовуватися на капітальні інвестиції або проекти розвитку вишів.

Державне фінансування зможуть отримати і приватні ВНЗ у тому випадку, якщо їх оберуть студенти з числа тих, хто набрав найвищі бали з ЗНО.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини освіти

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути