chrome firefox opera safari iexplorer

Технікуми й коледжі можуть бути виключені з системи вищої освіти

13 вересня 2013 о 13:48

Міністерство освіти і науки пропонує виключити технікуми та коледжі із системи вищої освіти. Про це заявив перший заступник міністра освіти і науки України Євген СУЛІМА, повідомляє сайт Освіта.ua.

За словами посадовця, нині міністерство активно працює над законопроектом, який покликаний суттєво модернізувати систему професійної освіти та підняти її престижність серед молоді.

«Ми розуміємо, що сьогодні потрібно збільшувати державне замовлення на підготовку фахівців інженерно-технічних спеціальностей, ІТ-фахівців і таким же чином підтримувати й робітничі професії. І цей задум поступово реалізується», — наголосив Євген Суліма.

Отже, відповідно до нового законопроекту, в системі вищої освіти України залишаться тільки університети й академії, а всі технікуми, коледжі та інші навчальні заклади, що готують молодших спеціалістів, перейдуть до професійної освіти.

На думку чиновника, це той варіант, коли професійна освіта має стати тим самим гнучким інструментом для працедавців у контексті якісної кадрової підготовки.

Заступник міністра підкреслив, що уряд продовжує шукати механізми, які б дозволили гнучко та оперативно реагувати на нові запити економіки нашої держави, оскільки це єдино можливий стратегічний шлях розвитку освіти.

Джерело: RegioNews
Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути