chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явились вулиці Джеймса Мейса, Йорданська та Квітки Цісик

11 березня 2016 о 15:02

Мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про перейменування вулиць, бульварів та площ столиці в рамках закону про декомунізацію. Згідно з розпорядженням, оприлюдненим 11 березня, у Києві перейменували 77 вулиць та провулків, а також одну площу і один бульвар.

Бульвар Олексія Давидова у Дніпровському районі віднині носитиме ім’я українського композитора Ігоря Шамо, а площа Анатолія Луначарського – письменника Пантелеймона Куліша, повідомляє ВВС Україна.

Вулицю Лайоша Гавро в Оболонському районі перейменували на Йорданську, а вулиця Колективізації у Солом’янському районі отримала ім’я Джеймса Мейса.

Серед інших перейменувань:

вулиця Боженка (Деснянський район) перейменована на вулицю Гійома де Боплана
вулиця Гамарника (Оболонський район) – на Квітки Цісик
вулиця Кірова (Деснянський район) – на Митрополита Володимира Сабодана
вулиця Луначарського (Дніпровський район) – на Митрополита Андрея Шептицького
вулиця Мильчакова (Дніпровський район) – на Всеволода Нестайка
вулиця Серафимовича (Дніпровський район) – на Івана Миколайчука
вулиця Руднєва (Дарницький район) – на Юрія Шевельова
вулиця Шаумяна (Шевченківський район) – на Сергія Параджанова
Минулого тижня стало відомо, що комісія з питань найменувань при київському міському голові підтримала пропозицію перейменувати проспект Московський на проспект Степана Бандери.

Після висновку комісії пропозиція повинна пройти громадське обговорення, яке проходить на сайті Київської міської держадміністрації.

Згідно із декомунізаційним законом, місцеві ради повинні були змінити радянські назви у своїх містах та селах до 21 листопада 2015 року.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути