chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явилися вулиці Коновальця й Карпатської України

14 липня 2011 о 15:03

Депутати Київради перейменували вулицю академіка Шліхтера у Віфлеємську, вул. Щорса в Євгена Коновальця і ​​бульвар Івана Лепсе в бульвар Карпатської України.

Про це повідомляють «Комментарии».

Крім цього, своїм рішенням депутати Київради вкоротили проспект Перемоги у Святошинському районі столиці на 15 км. Тепер ця частина проспекту буде називатися вулицею Зв'язківців.

Євген Коновалець — діяч українського патріотичного руху. З 1917 року — командир військових формувань Центральної Ради, гетьмана П. Скоропадського і Директорії УНР. У грудні 1919 року Коновалець віддав наказ про саморозпуск частин Січових Стрільців — самої боєздатного формування української армії.

У 1929 році створює в еміграції нову організацію ОУН. 23 травня 1938 Коновалець був убитий у Роттердамі (Нідерланди) офіцером НКВД — НКГБ СРСР Павлом Судоплатовим.

Карпатська Україна — незалежна держава на Закарпатті, проголошена 15 березня 1939 року на базі чехословацької автономії після того, як нацистська Німеччина разом із Угорщиною окупували Чехословаччину.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути