chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові організували екскурсії до найбільшого в Україні сміттєвого полігону

31 березня 2016 о 14:14

Екологічна мандрівка триває більше чотирьох годин і вже набула такої популярності, що й самі організатори не сподівалися, пише «Україна молода».

Екскурсія включає три важливi пункти: лінія з переробки ртутних ламп, Грибовицьке сміттєзвалище та лінія з переробки пластикових пляшок.

«Ідея такої екскурсії виникла під час спілкування з нашими партнерами, соціальною ініціативою «Ніхто не зробить» при комісії у справах молоді УГКЦ, — пояснює координатор ГО «За ЕКОрозвиток» Діана Попфалуші. — Ми вирішили показати людям, що відбувається зі сміттям, адже багато містян просто не знають, що є така альтернатива, як його переробка».

Активісти показали відвідувачам лінію переробки ртутних ламп, про створення якої «УМ» уже писала. Наразі по місту лише збирають енергозберігаючі лампи і відвозять їх на завод. Сам процес переробки розпочнеться одразу, щойно місто отримає відповідну ліцензію. А наразі використані лампи в правильний спосіб складають i зберігають, аби не завдавати шкоди екології. На Грибовицькому сміттєзвалищі всі бажаючі спостерігали роботу станції очистки інфільтратів. А також екскурсія побувала на підприємстві АVЕ, де переробляють пластикові пляшки.

«Ми не очікували такого ажіотажу, — розповідає пані Попфалуші. — Щойно вивісили оголошення про екскурсію, то бажаючих зголосилося дуже багато. До нас зверталися навіть цілими школами. Тож уже наприкінці квітня, коли мандрівки поновляться, ми плануємо робити окремі екскурсії для учнів, студентів та всіх бажаючих. Такими заходами ми долучаємося до великого інформаційного проекту, в ході якого намагаємось пояснити, що сортувати сміття — справа необхідна».

Розділи: Довкілля

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути