chrome firefox opera safari iexplorer

Люди нарікають на реєстрацію «по-новому», чиновники тішаться

13 квітня 2016 о 12:05

Віднедавна, з 4 квітня, по-новому реєструють місце проживання українців. Роблять це відтепер органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації.

За статистикою, в Україні майже половина працездатного населення віком від 25 до 45 років проживає не за місцем реєстрації. Тож метою змін було спростити систему реєстрації, але зробити її обов’язковою. А що вийшло?

Вiд початку квітня послуги реєстрації або зняття з реєстрації громадян у Львові, як і в інших населених пунктах, переїхали з міграційної служби до Центрів надання адміністративних послуг. Львів’яни нарікають на те, що жодних полегшень не відчули, навпаки — процедура забирає багато часу і нервів. «Дуже незручно. У мене грудна дитина у візочку. Спочатку нам сказали, що треба їхати в центр з усіма, хто прописаний у помешканні. Потім сказали, що вже не треба. Вимагали довідку про те, що дитина не прописана за місцем проживання батька», — скаржиться Христина, що прийшла до ЦНАПу разом із тритижневою дитиною.

Натомість чиновники запевняють: жодних труднощів у здійсненні процедури немає. Спеціаліст загальноорганізаційного відділу Личаківської РА Тетяна Карапата запевняє: ЦНАПи повністю перебрали на себе функції щодо реєстрації місця проживання громадян.

«Реєстратори приймають документи, прописуємо-виписуємо людей. Найближчим часом ЦНАПи отримають доступ до реєстру речових прав на нерухоме майно, до реєстру виборців — із 1 січня 2017 року. Наразі нових громадян передаємо в органи реєстру виборців списками», — розповідає Тетяна.

Зі слів чиновниці, з початку квітня у ЦНАПі проведено близько 30 процедур реєстрації чи зняття з реєстрації громадян; послугу люди отримують у день звернення або наступного.

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути