chrome firefox opera safari iexplorer

Нотаріуси деруть утричі дорожче за реєстрацію нерухомості по-новому

23 січня 2013 о 10:37

Угоди з нерухомістю за новою системою реєстрації речових прав, переданої від БТІ органам Укрдержреєстра, оформляються довго, а нотаріуси підвищили ціни за свої послуги до 1,5-2 тис. грн.

«Раніше витрати на оформлення угоди складалися з 1% до Пенсійного фонду та 1% держмита. Ще нотаріуси брали за відповідні довідки: з податкового реєстру, заборони на відчуження майна, що в сукупності становило максимум тисячу гривень. Нині із покупця, який хоче зареєструватися, нотаріуси окремо беруть за цю послугу ще 1,5 тис. грн», — розповів представник однієї з великих будівельних компаній Олексій Говорун, передають «Известия в Украине».

Крім того, фахівець поскаржився, що нотаріуси досі так і не навчилися оформляти операції за новими правилами, на що йде багато часу.

«Раніше ми могли проводять вісім угод на день, а зараз одну», — додав Говорун.

Як повідомлялося, з 1 січня в Україні запрацювала нова система реєстрації нерухомості та землі, згідно з якою надаються права держреєстратора нерухомості нотаріусам.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути