Продовження політики масового вивезення металобрухту за кордон призведе до скорочення виробництв, робочих місць, зупинок заводів, падіння вітчизняної металургії та економіки країни.
Про це йдеться в листах на ім'я голови Верховної Ради України Андрія Парубія та голови комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктора Галасюка від директорів найбільших українських металургійних підприємств.
У листі директорів заводів йдеться про необхідність прийняти законопроект №3868, яким, зокрема, підвищується мито на вивезення металобрухту з України з 10 до 35 євро за тонну.
«Вже майже рік наше підприємство потерпає від браку металобрухту. Наших залишків металобрухту, які складають 2-3 тис. тонн, може вистачити лише на 1-2 робочих діб, в залежності від завантаження. У попередні роки, коли такого дефіциту металобрухту не було, запаси комбінату становили 60-70 тис. тонн. У нас були всі можливості для того, щоб нарощувати виробництво. З минулого року ми позбавлені такої можливості через рекордні обсягів експорту металобрухту — 1,2 млн тонн», — йдеться в листі генерального директора Маріупольського Меткобмінату імені Ілліча Юрія Зінченка.
У документі вказується, що незважаючи на гострий дефіцит металобрухту на українських заводах, Україна експортує рекордні обсяги брухту, що є вкрай деструктивною тактикою. У 2015 роки вивіз брухту з країни побив рекорд і склав більше 1,2 млн тонн. Цього року Мінекономрозвитку і торгівлі планує практично повторити цей рекорд і вивезти 1,1 млн тонн стратегічної сировини.
«У той час, коли весь наш трудовий колектив бореться за кожну тонну металопродукції, вимивати 1,1 млн тонн металобрухту з внутрішнього ринку України, як планує МЕРТ на цей рік, ще більше загострюючи дефіцит, просто неприпустимо. Незважаючи на постійні зриви поставок сировини, ми поки не проводимо глобальних скорочень на нашому підприємстві. Однак, якщо і далі буде спостерігатися така ситуація, ми не зможемо зберегти обсяги виробництва і весь трудовий колектив»,— йдеться в листі генерального директора «Азовсталі» Енвера Цкітішвілі.
Керівники підприємств впевнені, що прийняття законопроекту № 3868 про підвищення експортного мита на металобрухт допоможе не допустити знищення найбільших металургійних підприємств України і світу, а разом з ними і всієї вітчизняної металургійної галузі.
«Запевняю Вас, що в цьому проханні мене підтримує весь колектив МК „Азовсталь“, який сподівається на значне поліпшення ситуації із забезпеченням стратегічною сировиною нашого підприємства, коли цей закон буде прийнятий. Складна політико-економічна ситуація в державі негативно впливає на українську промисловість. Тільки в минулому році в Україні було закрито близько 30% промислових підприємств, понад 400 000 осіб втратили роботу», — скаржиться в своєму листі Цкітішвілі.