chrome firefox opera safari iexplorer

На Рівненщині знімають фільм про Бориса Возницького

19 квітня 2016 о 17:32

Документальний фільм про легенду музейної справи України Бориса Возницького знімають на Рівненщині.

Першу частину стрічки, над якою працювали упродовж року, презентують вже цього тижня. На показ запросили доньку Бориса Возницького – Ларису Возницьку-Разінкову. Тим часом автори працюють над другою серією фільму, повідомляє «День».

Перша частина стрічки – це, передусім, екранізація біографії найавторитетнішого музейника України, пояснює режисер Микола Величковський. Вона має назву «Золота підкова Возницького» Зйомки відбувалися на Рівненщині — у селі Ульбарів, де народився Борис Возницький, у місті Дубно, а також в урочищі Гурби, де відбувався найбільшій в історії УПА бій між повстанцями та військами НКВС.

«Матеріали до фільму збирали по крупинці – там голос Бориса Возницького, там записи, там відгуки. Нам надала архіви Лариса Возницька-Разінкова, — розповідає одна з авторів сценарію Любов Пшенична. – На початку стрічки є фрагмент, коли у дитинстві Борис Возницький знайшов підкову. Власне, від цього моменту ми й відштовхувалися. Адже в подальшому саме з його ініціативи був створений популярний туристичний маршрут найвідомішими замками Львівщини «Золота підкова». Також хотілося показати, яким Борис Возницький був у дитинстві, юності. Окрім села Ульбарів, зйомки відбувалися у підземеллях Дубенського замку, де він бігав школярем, а ще у Гурбах. Річ у тім, що Борис Возницький був в УПА і проходив там вишкіл. Але перед битвою його порятували, відправивши додому. Пізніше Возницький разом із своїм учнем започаткував там будівництво пам’ятника. Але до його відкриття не дожив».

Наступна частина фільму буде про порятунок замків, зокрема, Дубенського, Олеського, Підгорецького, Золочівського. А останню серію стрічки присвятять пам’яті про Бориса Возницького.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути