Учасниця з України представила суддям торт, який готували 2 місяці – від задуму і проектування макету до вибору технік випічки і декору.
Оцінювали солодкі вироби за 1600 критеріями.
Переможниця розповідає, що всі фігурки були їстівні, їх робили без використання штучних харчових компонентів.В українському торті використали 12 складних технік оздоблення – малюнки, ручна ліпнина фігурок, для яких створили особливу цукрову масу, покриття карамеллю, перехід з малюнка у 3D-фігуру, переходи кольору.
Одна із головних вимог конкурсу – щоб рецептуру торту можна було відтворити у домашніх умовах.
В українському торті було чотири різні коржі і три креми: мигдалевий, класичний горіховий на основі грецьких горіхів та ще один – із додаванням львівської кави.Для конкурсу треба було виготовити окремо їстівний торт і окремо – макет, причому їстівний мав містити елементи макету і повторювати його стилістику.Польські судді також оцінювали ідею торту і тематику композиції.
Нагорода Роксолани Плахтій з виставки Sweet Expo, Варшава. Фото переможниці |
«Давні традиції львівської випічки – нестандартні, за ними до нас всі приїжджають. Я намагаюся зберегти їх, щоб українське не втратилося. На жаль, зараз намагаються спростити рецептуру, зробити легше, простіше, дешевше», – розповідає Роксолана Плахтій.
За її словами, за основу вона взяла рецепти своєї 85-річної бабусі, пристосувавши їх до сучасних технік і вимог.
Роксолана Плахтій (у центрі) з нагородою виставки Sweet Expo, Варшава. Фото переможниці |
Конкурсний торт важив 1,5 кілограми, він їхав на оцінювання зі Львова до Варшави. На місці кондитер прикрашала його.
Перше місце забезпечило українській майстрині суддівське місце у конкурсі наступного року.