chrome firefox opera safari iexplorer

Торт львівської майстрині за галицькими рецептами виборов перемогу у Польщі

22 квітня 2016 о 09:59
Львів'янка та власниця кондитерської Роксолана Плахтій виборола перше місце на виставці Sweet Expo у Варшаві.

Учасниця з України представила суддям торт, який готували 2 місяці – від задуму і проектування макету до вибору технік випічки і декору.

Оцінювали солодкі вироби за 1600 критеріями.

Переможниця розповідає, що всі фігурки були їстівні, їх робили без використання штучних харчових компонентів.В українському торті використали 12 складних технік оздоблення – малюнки, ручна ліпнина фігурок, для яких створили особливу цукрову масу, покриття карамеллю, перехід з малюнка у 3D-фігуру, переходи кольору.

Одна із головних вимог конкурсу – щоб рецептуру торту можна було відтворити у домашніх умовах.

В українському торті було чотири різні коржі і три креми: мигдалевий, класичний горіховий на основі грецьких горіхів та ще один – із додаванням львівської кави.Для конкурсу треба було виготовити окремо їстівний торт і окремо – макет, причому їстівний мав містити елементи макету і повторювати його стилістику.Польські судді також оцінювали ідею торту і тематику композиції.

Нагорода Роксолани Плахтій з виставки Sweet Expo, Варшава. Фото переможниці

«Давні традиції львівської випічки – нестандартні, за ними до нас всі приїжджають. Я намагаюся зберегти їх, щоб українське не втратилося. На жаль, зараз намагаються спростити рецептуру, зробити легше, простіше, дешевше», – розповідає Роксолана Плахтій.

За її словами, за основу вона взяла рецепти своєї 85-річної бабусі, пристосувавши їх до сучасних технік і вимог.

Роксолана Плахтій (у центрі) з нагородою виставки Sweet Expo, Варшава. Фото переможниці

Конкурсний торт важив 1,5 кілограми, він їхав на оцінювання зі Львова до Варшави. На місці кондитер прикрашала його.

Перше місце забезпечило українській майстрині суддівське місце у конкурсі наступного року.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути