chrome firefox opera safari iexplorer

У світі епідемія ожиріння — науковці б'ють на сполох

02 квітня 2016 о 08:19

Один із десяти чоловіків та сім із десяти жінок у світі страждають на ожиріння. Ситуація лише погіршується, тож у 2025 році п'ята частина населення Землі буде мати надмірну вагу, стверджують вчені.

Тривожна статистика була опублікована у науковому журналі The Lancet, пише Українська правда. Життя.

Дослідники вивчали дані 19,2 млн дорослих людей протягом 40 років – перші спостереження розпочалися ще у 1975 році та завершилися у 2014-му, повідомляє The Daily Mail.

Виявилося, що у світі приблизно 640 мільйонів чоловіків та жінок мають надмірну вагу, із них 266 мільйонів – це чоловіки та 375 мільйонів – жінки.

Найповнішими виявилися громадяни Китаю та США. днак саме Сполучені Штати потрапили на перше місце за кількістю людей, котрі мають високу ступінь ожиріння.

В Україні на ожиріння страждає 22,1% населення. Для порівняння, у Великобританії цей показник становить 28,4% для жінок та 26,2% для чоловіків, і є найгіршим у Європі.

Загалом показник ожиріння у країнах Західної Європи коливається від 20 до 24%.

У 2025 році, передбачають дослідники, українці досягнуть рівня 25,9% ожиріння населення.

Вони також з'ясували, що населення Землі кожні десять років ставало на 1,5 кг важчим з 1975-го.

Дослідження проводили науковці з Королівського коледжу Лондона та фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Однак тренд є характернішим для західних країн: США, Канади, Великобританії.

Показники надмірної ваги серед чоловіків за чотири десятиріччя зросли майже втричі – до 11%. Серед жінок цей показник збільшився вдвічі — до 15%.

Як передбачають вчені, до 2025 року 18% чоловіків та 21% жінок у світі страждатимуть на ожиріння.

Тенденція загрожує сплеском діабету, серцевих хвороб та раку.

Найменший рівень індексу маси тіла у країнах із високим доходом населення спостерігається у японців. Тим часом найвищий рівень індексу маси тіла – у громадян США.

Мешканки Швейцарії та чоловіки з Боснії мають найнижчу масу тіла.

Патологічне ожиріння, коли вага людини впливає на базові функції її організму – дихання і ходу, характерна для 1% чоловіків і 2% жінок у світі. Загалом 55 мільйонів людей страждають на патологічне ожиріння.

Збільшення маси тіла за сотанні 40 років не спостерігалося у жінок із Японії, Сингапура та кількох європейських країнах – Чехії, Бельгії, Франції і Швейцарії.

Команда дослідників також звернула увагу на кількість людей, які мають занадто низьку масу тіла.

Ці показники знизилися серед чоловіків – з 14% у 1975 році до 9% у 2014-му. Також 10% жінок нині є занадто худими, тоді як 40 років тому їх було 15%.

«Епідемія ожиріння у світі занадто швидко розвивається, щоб її можна було призупинити ліками від кров'яного тиску чи діабету, чи навіть кількома додатковими велодоріжками. Ми маємо координувати глобальні світові ініціативи — наприклад, знижувати вартість здорової їжі порівняно зі шкідливою, чи вводити податки на перероблені продукти та харчі з високим вмістом цукру», — такого невтішного висновку дійшли автори дослідження.

Науковці також додають, що з такими значними показниками ожиріння світ стикається вперше.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути