chrome firefox opera safari iexplorer

У травні Жовківський замок знову відкриють для відвідувачів

26 квітня 2016 о 13:52

Уперше за всю новітню історію стародавнього Жовківського замку його вдалося вивести з аварійного стану, повідомляє ZIK. 

Ця твердиня за шість із половиною століть вистояла не одну облогу. Та от примхи часу, а ще – постійно незакінчені реконструкції витримати було значно важче. Відтак остання реставрація коштувала десятки мільйонів гривень.

Директор історичного заповідника Володимир Герич розповідає, що відновити культурну пам’ятку завдяки проекту підтримки «Скарби прикордоння – охорона культурної спадщини».

«Ми реалізували шість завдань з реставрації Жовківського замку: накрили дахи, а це вже на століття, також відновили західну вежу, зміцнили кухонний комплекс та зробили чорнове подвір’я з інженерними мережами, і візит-центр для туристів», – ділиться Володимир Герич.

Крім того, у замку відновили східну вежу, у якій відкрили три експозиційні зали. А от у другому залі для відвідувачів створили єдиний в Україні музей – «Ідеальне місто». Саме так називають середньовічну Жовкву, наприкінці 16 ст. перебудовану за концепцією архітекторів європейського ренесансу, зокрема Леонардо да Вінчі. Філософія планування такого міста – максимальна зручність для мешканців.

«Центральною частиною експозиції є макет, на якому можна побачити всі будиночки, які були в Жовкві. Ми зробили цей наочний посібник відповідно до інвентарних описів міста середини 18 століття», – розповідає працівник заповідника Наталія.

Ще одна експозиція має назву «Гетьманська зала». Тут виставили старовині портрети п’яти гетьманів, які мали стосунок до Жовкви. Загалом на реставраційні роботи витратили 1 мільйон 40 тисяч євро. Профінансував проект Євросоюз, десятину коштів виділив Кабінет міністрів України.

«Це для мене справді велика радість та несподіванка. Коли я приїхала сюди два роки тому, то навіть не знала, за що треба братися насамперед, щоб врятувати замок. У реставрацію вкладено неймовірну працю», – зазначила координатор проекту, представниця польської сторони Дорота Хілік.

Свої ворота для відвідувачів Жовківський замок відкриє вже з наступного вівторка, 3 травня.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути