chrome firefox opera safari iexplorer

Українці читають більше за поляків — результати досліджень

28 квітня 2016 о 10:55

Майже 63 відсотки поляків не прочитало за минулий рік жодної книжки. Це показують дослідження Національної бібліотеки Польщі.

«Ця негативна статистика щороку зростає, — говорить письменниця Жанна Слоньовська. Народилася у Львові. Живе у Кракові, пише польською. — Вмирає культура літературних зустрічей, дискусії. У моєму польському видавництві не раз були розмови – може, не будемо робити зустрічі з читачами, бо і так прийде три особи. В Україні інакше. Тут уміють говорити і дискутувати про літературу. Люди готові цілу ніч слухати поезію. І це будуть повні зали. У Польщі це елітні речі. Там такого немає.

У Польщі книжка стає ґаджетом, — продовжує письменниця. — Книгарні перенасичені речами, які називаються книжкою — порадники, нескінченні історії на зразок „Як я вийшла з алкоголізму“. У Франції, коли заходиш у найбільшу книжкову крамницю, чітко бачиш – хороша література має білі обкладинки. Якщо картинки, то маленькі. Кольорова книжка – значить — це кіч. У Польщі часто прекрасні тексти видаються під яскравими обкладинками, бо так вирішує відділ маркетингу. Колись хотіла видати книжку для дітей. Обкладинку була зеленавого кольору. Видавництво мені сказало – у нас купують червоне і золоте. Так книжку і не видали».

Українці читають трохи більше. Дослідження консалтингової компанії «Pro.mova» у 2013–2014 роках показали, що 57,9 % опитаних прочитали за рік бодай одну книжку.

"Ми затрималися у часі перемін. Це дає і позитивні плоди – у буремні часи з'являється багато креативних ідей. Поляки переситилися інформацією. Впав інтерес суспільства до читання, — каже директор львівського «Видавництва Старого Лева» Мар'яна Савка.

У Європі до книжок найбільше береться чехів — 84% читає мінімум одну книжку на рік.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути