chrome firefox opera safari iexplorer

Українці знають англійську краще за росіян, але значно гірше за поляків

06 листопада 2013 о 10:53

За рівнем знань англійської Україна — середнячок у міжнародному порівнянні. Вона — на 27 місці світового рейтингу. Німеччина — на 14-му. В останні роки українці не покращують своїх позицій. На відміну від росіян.

Найкраще у світі англійською як іноземною володіють жителі Швеції, Норвегії, Нідерландів та Естонії. Вони посіли перші місця у міжнародному рейтингу Education First English Proficiency Index. Для його створення протестували знання 750 тисяч дорослих осіб у 60 країнах світу в 2012 році. Крім того, для порівняльного аналізу знань між 2007 та 2012 роками вчені вивчили результати тестів загалом п'яти мільйонів людей.

Лише середній рівень

Україна у рейтингу EFEPI посіла 27 місце із 60. Це відповідає «середньому рівню» мовних навичок. Водночас, українці володіють англійською краще, ніж росіяни, італійці або французи, які потрапили до групи країн з «низьким рівнем» знань. Німеччині вдалось увійти до країн з «високим рівнем» та посісти 14-те місце рейтингу.

Всесвітнє порівняння знань англійської серед дорослих проводиться вже втретє. У попередньому дослідженні п'ять років тому країна обіймала вищі позиції. Це пояснюється стрімким ростом знань англійської серед громадян Австрії, Польщі та Угорщини. Прогрес західних сусідів України – поляків та угорців – вражає: вони вийшли за навичками англійської на 8-ме та 9-те місця в світі.

Німці відстають від європейських сусідів

«Для німців як чемпіонів світу з експорту та лідерів європейського туризму опанування іноземними мовами має дуже велике значення, а англійська відіграє центральну роль», — каже представник освітньої компанії Education First Йоган Скаар.
Він вважає незадовільним те, що Німеччина у європейському порівнянні дещо відстає від скандинавських країн та своїх сусідів Нідерландів, Австрії, Польщі та Бельгії. «Тут потрібно як більше приватної ініціативи, так і державної підтримки», — наголошує Скаар. Вочевидь, прагматичний підхід до вивчення іноземних мов – через шкільні уроки та міжнародні економічні контакти – є недостатнім для прийнятного рівня англійської серед населення.

Знання англійської – гарантія економічного процвітання

Між знаннями іноземних мов та економічними перспективами країни існує прямий зв'язок Між знаннями іноземних мов та економічними перспективами країни існує прямий зв'язок
Аналізуючи тенденції у вивченні англійської за останні шість років, автори Englisch Proficiency Index дійшли висновку, що загалом у світі збільшились інвестиції у цій сфері. У Туреччині, Казахстані і Угорщині та Росії дорослі під час тестування показали кращі результати, ніж кілька років тому. Тим часом, деякі інші тупцювали на місці (Україна в їхньому числі) або навіть збавили оберти у вивченні англійської.
Дослідження вказує на зв'язок між знаннями англійської працівників певної країни та її економічними перспективами. «Для того, щоб наша країна економічно і політично вижила, нам потрібні громадяни, які розуміються на багатьох регіонах та володіють необхідними для цього знаннями мови», — підкреслює керівник відділу Німецької академічної служби обмінів (DAAD) Клаудіус Габбіх.

Рейтинг країн Education First English Proficiency Index

1 Швеція

2 Норвегія

3 Нідерланди

4 Естонія

5 Данія

6 Австрія

7 Фінляндія

8 Польща

9 Угорщина

10 Словенія

11 Малайзія

12 Сінгапур

13 Бельгія

14 Німеччина

15 Латвія

16 Швеція

17 Португалія

18 Словаччина

19 Аргентина

20 Чеська Республіка

21 Індія

22 Гонконг

23 Іспанія

24 Південна Корея

25 Індонезія

26 Японія

27 Україна

28 В'єтнам

29 Уругвай

30 Шрі Ланка

31 Росія

32 Італія

33 Тайвань

34 Китай

35 Франція

...

57 Казахстан

58 Алжир

59 Саудівська Аравія

60 Ірак

 

Джерело: DW
Розділи: Новини культури

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути