chrome firefox opera safari iexplorer

Англійську мову теж хочуть зробити регіональною в Україні

28 вересня 2012 о 16:00

Як повідомляється на сайті парламенту, відповідний документ зареєстровано 28 вересня. Документом передбачається доповнити список регіональних мов англійською.

Зокрема, Г.Москаль зазначає, що згідно із Законом «Про засади державної мовної політики», «держава сприяє розвитку багатомовності, вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед тих, які є офіційними мовами Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій».

Серед шести офіційних мов ООН — англійської, арабської, іспанської, китайської, російської та французької — найбільш поширеними в Україні є російська та англійська. Водночас, за словами депутата, у переліку регіональних мов або мов меншин, викладених в частині 2 статті 7 Закону України «Про засади державної мовної політики», англійська мова, на відміну від російської, відсутня.

Як вважає Г.Москаль, повідомили УНІАН у його прес-службі, «відсутність в переліку регіональних мов англійської — обмежує права її носіїв, які компактно проживають, зокрема, в столиці та інших великих містах України. Серед іншого такі громадяни позбавлені права збирати підписи щодо визнання англійської регіональною».

«А загалом — думаю, що в нинішніх умовах вивчення англійської більш прийнятне для українців, ніж вивчення російської. Хоча б тому, що Європа для нас ближча за Азію», — підсумував Г.Москаль.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути