chrome firefox opera safari iexplorer

7 правил як уникнути укусів кліщів

03 травня 2016 о 15:00

1) перед тим, як вирушати на природу: в похід, на дачу, на рибалку або куди-небудь ще — обробіть всі свої речі, похідне спорядження і взуття за допомогою стійкого репелента. Мова саме про засіб, яке наноситься не на шкіру, а на речі. Дотримуйтесь техніку безпеки при його нанесенні. Вибирайте засіб, яке довго зберігає свої властивості. Якщо похід тривалий — беріть те, яке зберігає свої властивості після прання.

2) намагайтеся приховати одягом якомога більшу поверхню шкіри.

3) якщо ви носите короткі трекінгові черевики або кросівки — заправляйте штани в шкарпетки, якщо носите черевики з високим берцями — щільно зав'язуйте штани поверх черевиків, а ще краще — використовуйте еластичний шнур щоб зафіксувати щільне прилягання штанини до черевика.

4) носіть одяг з довгими рукавами. Нагадуємо, що весь одяг, яку ви носите, повинна бути оброблена репелентом.

5) захищайте шию і голову: носіть головний убір і Баффі або бандану на шиї.

6) якщо ви зайшли на територію, де кліщів багато буває щороку, намагайтеся залишити її якомога швидше.

7) перевіряйте себе на наявність укусів кліщів кілька разів на день.

Також не забувайте обробляти відкриті ділянки шкіри кремом або спреєм репелентом, який призначений для нанесення на шкіру.

15 червня

Інші дати
Йосип Вітошинський
1838 – український хоровий диригент. У 1870 р. створив у с. Денисові перші в Західній Україні сільську читальню «Просвіти» і селянський хор.
Розгорнути
Народився Іван Миколайчук
(1941, с.Чортория, Чернівецька область - 1987) – українського актора, режисера, сценариста. Зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.
 
«Я не знаю більш національного народного генія, ніж Миколайчук…До нього це був Довженко» (Сергій Параджанов).
Розгорнути