chrome firefox opera safari iexplorer

7 правил як уникнути укусів кліщів

03 травня 2016 о 15:00

1) перед тим, як вирушати на природу: в похід, на дачу, на рибалку або куди-небудь ще — обробіть всі свої речі, похідне спорядження і взуття за допомогою стійкого репелента. Мова саме про засіб, яке наноситься не на шкіру, а на речі. Дотримуйтесь техніку безпеки при його нанесенні. Вибирайте засіб, яке довго зберігає свої властивості. Якщо похід тривалий — беріть те, яке зберігає свої властивості після прання.

2) намагайтеся приховати одягом якомога більшу поверхню шкіри.

3) якщо ви носите короткі трекінгові черевики або кросівки — заправляйте штани в шкарпетки, якщо носите черевики з високим берцями — щільно зав'язуйте штани поверх черевиків, а ще краще — використовуйте еластичний шнур щоб зафіксувати щільне прилягання штанини до черевика.

4) носіть одяг з довгими рукавами. Нагадуємо, що весь одяг, яку ви носите, повинна бути оброблена репелентом.

5) захищайте шию і голову: носіть головний убір і Баффі або бандану на шиї.

6) якщо ви зайшли на територію, де кліщів багато буває щороку, намагайтеся залишити її якомога швидше.

7) перевіряйте себе на наявність укусів кліщів кілька разів на день.

Також не забувайте обробляти відкриті ділянки шкіри кремом або спреєм репелентом, який призначений для нанесення на шкіру.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути