chrome firefox opera safari iexplorer

До України повернули середньовічний меч вікінгів

16 травня 2016 о 12:30

Естонська влада повернула Україні середньовічний артефакт — меч вікінга.

Пам’ятку незаконно вивезли з України і збиралися передати до Росії, повідомляє прес-служба Міністерства культури.

«Поверненню цієї цінності до України ми сердечно завдячуємо естонській стороні, яка затримала передачу меча до Росії. Зі свого боку Україна надала докази про те, що знайдений меч був незаконно вивезений з території України», — розповів начальник управління музейної справи та культурних цінностей Мінкульту Василь Рожко.

Меч вікінга привезли до Києва. Фото аеропорту «Бориспіль»

У відомстві повідомили, що раритетний меч буде передано Національному науково-дослідному реставраційному центру для проведення експертизи та реставраційних робіт, після чого він стане державною частиною Музейного фонду і буде експонуватися.

Археолог та пам`яткоохоронець Максим Левада висловив впевненість, що повернений меч, вірогідно декорований сріблом, і належав якомусь видатному воїну.

Фото аеропорту «Бориспіль»

Під час експертизи з'ясувалося, що пам'ятці близько тисячі років, а на аукціонах за неї можна отримати не менше 17 тисяч євро.Як повідомлялося, меч епохи вікінгів конфіскували взимку цього року на прикордонному пункті Лухамаа в Естонії.

Спочатку Естонія збиралася віддати знахідку Росії, але пізніше було встановлено українське походження пам'ятки.

Раніше Україна офіційно зверталася до Естонії з проханням повернути старовинний меч.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути