chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині виявили серйозну екологічну проблему

11 травня 2016 о 11:36

На Донеччині поблизу лінії фронту виявили серйозну проблему екологічного характеру в районі Новгородського.

Такі дані моніторингу «Інформаційного спротиву» виклав у Фейсбук керівник групи Дмитро Тимчук, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, у селищі знаходиться Дзержинський фенольний завод (нині – ТОВ «НВО «Інкор і К» КХП Фенольний завод), де, у свою чергу, розташований шламонакопичувач з 400 тис куб м відходів фенольного і нафталінового виробництва.

«Дамба шламонакопичувача частково пошкоджена у результаті обстрілу з боку терористів, але поки що стоїть. Проблема в тому, що у результаті тих же обстрілів пошкоджений трубопровід, через який ведеться відкачування води, і в даний час рівень рідини у накопичувачі досяг критичної позначки. Дамбу може прорвати у будь-яку хвилину», — пише він.

За словами Тимчука, результатом прориву було б сходження отруйного селевого потоку, формування токсичної хмари, зараження річки Кривий Торець.

«І – загибель людей. Під загрозою екологічної катастрофи у першу чергу – н. п. Новгородське і Нелепівка. Всього – 13 тисяч людей», — пише він.

В «ІС» відзначають, що через те, що в районі дамби знаходиться безліч вибухонебезпечних предметів (насамперед – не розірвані боєприпаси), роботи з укріпленню дамби та ремонту трубопроводу, м'яко кажучи, ускладнені.

«Готую відповідні депутатські запити. Будемо намагатися зрушити рішення проблеми з мертвої точки», — повідомив Тимчук.

Розділи: Довкілля

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути