chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах урочисто стартував Всеукраїнський фестиваль «Кобзар єднає Україну»

20 травня 2016 о 14:49

19 травня у Черкасах урочисто відкрився Всеукраїнський фестиваль теле- і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», повідомляє Рідна Черкащина.

Засновником і організатором заходу, присвяченого 202-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, є Держкомтелерадіо, а сам фестиваль триватиме до 23 травня на базі Черкаської філії НТКУ.

Як і обіцяли організатори, фестиваль «Кобзар єднає Україну» стає традиційним. Попри економічну скруту на українській землі, захід уже вдруге приймає Черкащина.

Окрім конкурсу серед радіо- та телевізійних робіт, організатори підготували історико-просвітницьку програму з відповідними заходами в Умані, Чигирині та Каневі.

«Ми так тікали від «руского міра», що пробігли український світ. Отож, наше завдання – повернутися до цінностей, традицій, настанов українського світу. І фестиваль «Кобзар єднає Україну» – одне із складових такого завдання», – сказав під час урочистого відкриття цього фестивалю в Черкасах голова Оргкомітету, засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко.

«Ми разом із вами пройдемо пішою ходою останнім шляхом Шевченка, як і 155 років тому, коли він повернувся в Україну. Також за підтримки нашого фонду в Каневі народний художник Микола Бабак відкриє виставку раритетних світлин кінця ХІХ- початку ХХ століття», – повідомив М. Томенко.

Говорячи про значення Тараса Шевченка для сьогоднішньої України, він зауважив: «Чому ми всіляко популяризуємо ідеї Шевченка? Бо вони і об’єднують Україну і спонукають владу не забувати про власний народ. От хотів би порадити посадовцям – від президента до місцевих чиновників – щоденно перечитувати знаменитий твір Кобзаря «Холодний Яр», написаний на Черкащині, а особливо кінцеву частину поеми:

“…По якому правдивому,
Святому закону
І землею, всім даною,
І сердешним людом
Торгуєте? Стережіться ж,
Бо лихо вам буде,
Тяжке лихо!.. Дуріть дітей
І брата сліпого,
Дуріть себе, чужих людей,
Та не дуріть Бога.
Бо в день радості над вами
Розпадеться кара.
І повіє огонь новий
З Холодного Яру”.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...