chrome firefox opera safari iexplorer

Українські винахідники створили надміцний військовий шолом

07 травня 2016 о 14:16

На підприємстві «Темп-300» винайшли новий бронешолом світового рівня. Він витримав 5 пострілів з парабелума.

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на «Народну армію».

 

У розробці застосували параамідні матеріали. Новітня технологія, яку освоїли на підприємстві, дозволяє виробляти монолітні вироби складних форм.

Під час стрільб, шолом із арамідної тканини Twaron витримав випробування патронами 9×19 парабелум з п'яти метрів. Його обстріляли з усіх проекцій з кутом зустрічі 90 градусів 5 разів.

Новий шолом відповідає 3-А класу NIJ стандарту США та 1-А класу за ДСТУ. Його зробили легшим, ніж світові аналоги. Він важить 1,35 кг. Таку перевагу оцінять військові, коли кожен зайвий грам може бути вирішальним.

Підшоломник також оздобили додатковим захистом та зробили майже непомітним для тепловізорів. Експерти «Темп-3000» передбачили можливість кріплення на шолом додаткових приладів: комбат-камера, ліхтар тощо.

 

Розділи: Суспільство

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути